jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۴۸۸۶۶۰ ۲۶ تير ۱۳۹۱  |  ۱۹:۰۰

خواندنی‌های مردانه

کچل‌ها، طاسی را فراموش کنند

کارشناسان و پژوهندگان این تحقیق معتقدند به خواب رفتن فولیکول‌ها باعث نازک شدن و عدم زایش یا رشد مو می‌شوند، اما در صورتی که فولیکول‌ها مجددا بیدار و به فعالیت واداشته شوند، کچلی سر مردان برطرف خواهد شد و گرچه این راه دائمی نیست و جلوی طاسی در سنین بالاتر را نمی‌گیرد اما دست‌کم اشخاصی را که در سال‌های ابتدایی ابتلا به طاسی قرار دارند به احتمال بسیار زیاد از کچلی در امان نگه خواهد داشت.

این تحقیق از سوی شرکتی در پاریس انجام گرفته و دکتر برونو برنارد، رئیس بخش «زیست‌شناسی مو» شرکت موصوف، ابراز امیدواری کرده است که بیدارسازی فولیکول‌های مو به صورت درمان با شامپو یا کرم به مردان طاس عرضه شود. وی گفته ترکیب فرمول جدیدی شناسایی شده که با آن می‌توان دوره نهفتگی فولیکول‌ها را کوتاه کرد و موهای روی پوست سر مردان را به حالت رشد عادی برگرداند.

طبق نظریه جاری در حوزه سلامت مو، ریشه موی افراد پس از طی دوره‌ای چهار ساله، حالت استراحت یا دوره موسوم به خواب را طی می‌کند تا سلول‌های بنیادین پوست در این دوره بتوانند فرآیند لازم برای رشد موهای جدید را فراهم آورند؛ در صورت فعال نشدن فولیکول‌ها پس از این دوره، کچلی بروز کرده و دائمی می‌شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شمایل دانش و خرد

شمایل دانش و خرد

دانش و دانایی و خرد، بزرگ‌ترین سرمایه یک انسان و یک ملت است. فرهنگ‌ها و تمدن‌ها بر بنیاد این هر سه پدید آمده، بالیده و بارور و بارآور شده‌اند و چشمه هنرها در سایه ایمن دانایی و خرد، جوشیده و جاری گشته و فضای زیست فردی و اجتماعی را در هوایی تازه و اهورایی زنده و شاداب ساخته‌اند.

۱۶ آذر؛ زادروز گفتمان «نه به ذلت»

۱۶ آذر؛ زادروز گفتمان «نه به ذلت»

۱۶ آذر ۱۳۳۲ شهادت دانشجویان دانشگاه تهران در اعتراض به سفر نیکسون به ایران پس از کودتای ۲۸ مرداد، آغاز خط مبارزه 67 ساله‌ای است که امپراتوری پر نخوت و شیطانی آمریکا را به سراشیبی افول کشاند.

خطر تندروی در رفع محدودیت‌ ها

خطر تندروی در رفع محدودیت‌ ها

در کشور ما دور تازه محدودیت‌ های کرونایی از اول آذرماه آغاز شد که این تقریبا مصادف با اعمال محدودیت‌های جدید در اغلب کشورهای درگیر با کرونا و به‌خصوص اروپا بود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر