jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۴۸۷۶۲۹ ۲۵ تير ۱۳۹۱  |  ۱۴:۴۶

طرح صالحی برای حل بحران

معارضین و دولت سوریه در تهران

«علی اکبر صالحی» در مصاحبه با شبکه عربی العالم، با اعلام آمادگی تهران برای دعوت و گفت‌و‌گو با معارضین سوری گفت: آمادگی داریم معارضین سوریه را به ایران دعوت کنیم.

علی اکبر صالحی در مصاحبه با تلویزیون عربی العالم، با اعلام آمادگی تهران برای دعوت و گفت‌و‌گو با معارضین سوری گفت: آمادگی داریم معارضین را به ایران دعوت کنیم و شرایط لازم را برای گفت‌و‌گو بین آنها و دولت سوریه فراهم کنیم.

صالحی تأکید کرد: من بر این باورم که موضوع سوریه باید به صورت سوری ـ سوری حل شود و چیزی از بیرون تحمیل نشود.

وی خاطرنشان کرد: امیدواریم با همکاری ایران و سازمان ملل و کشورهای منطقه همکاری‌های گسترده‌ای برای حل بحران سوریه انجام گیرد و اقدامات کارآمدی داشته باشیم.

صالحی با اشاره به سفر اخیر کوفی عنان به ایران گفت: شرایط حساس موضوع سوریه برای کل منطقه و کل جهان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است؛ اگر تصمیم و کار درستی برای حل بحران سوریه صورت نگیرد، این بحران می‌تواند همه منطقه را در برگیرد و برای کل جهان آثار سوء داشته باشد.

صالحی ادامه داد: به این اعتبار ما با کوفی عنان رایزنی وسیعی داریم. کوفی عنان پیشنهادهای خوبی داده، که از جمله آنها، پیشنهاد شش ماده‌ای و پیشنهاد بعدی است که در راستای تقویت آن انجام گرفته است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چشم‌انداز روشن برای هم‌افزایی ملی

چشم‌انداز روشن برای هم‌افزایی ملی

یکی از موضوعات مهمی که امروز به‌شدت به آن نیاز داریم این است که قوا خارج از مسائل جناحی به موضوعات نگاه کنند و منافع مردم را مرجح بر نگاه سیاسی و جناح‌بازی‌ها و سیاست‌زدگی ببینند.

بوی نفت و خون

بوی نفت و خون

حالا می‌خواهید بگذارید پای سنگدلی یا احساس نداشتن یا هر چیز دیگر. هر چه باشد، دیوارها و خیابان‌ها خیلی دیرتر از انسان‌ها خاطرات را فراموش می‌کنند.

افق؛ جایی بین زمین و آسمان

افق؛ جایی بین زمین و آسمان

تصویر شهید حسن تهرانی مقدم و شهید قاسم سلیمانی را که کنار هم نگاه می‌کنی چیزی از عمق چشمان هر دوی آنها یقه‌ات را می‌گیرد؛ حسی بین دلبستگی و رهایی. حالی بین بودن و نبودن. جایی بین زمین و آسمان.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر