jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۴۸۷۲۱۵   ۲۳ تير ۱۳۹۱  |  ۲۲:۱۹

دو زن شیاد که به بهانه فالگیری و رمالی، طلا و جواهرات مشتریان خود را سرقت می‌کردند، در دو عملیات جداگانه از سوی ماموران انتظامی شهر اصفهان شناسایی و دستگیر شدند.

به گزارش ایسنا، سرهنگ محمدعلی بختیاری، فرمانده انتظامی اصفهان با اعلام این خبر گفت: در پی چند فقره سرقت طلا و پول زنان سالخورده به شیوه رمالی، موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران کلانتری 13 این فرماندهی قرار گرفت.

وی افزود: در حالی که تحقیق در این زمینه ادامه داشت، ماموران کلانتری با اطلاع از وقوع یک درگیری، در محل حاضر شدند.

فرمانده انتظامی اصفهان خاطرنشان کرد: در بررسی‌های اولیه معلوم شد زنی به بهانه رمالی وارد یک منزل مسکونی شده و پس از ایجاد درگیری، قصد ربودن طلاهای زن سالخورده‌ای را داشته که با حضور بموقع پلیس دستگیر شده است.

این مقام انتظامی با بیان این‌که زن دستگیر شده همان سارق تحت تعقیب بود، افزود: متهم به نام عفت در بازجویی‌ به چند فقره سرقت با همین شیوه اعتراف و عنوان کرد در ساعات خلوت روز در کوچه‌ها پرسه می‌زده و طعمه‌های خود را که زنان سالخورده بودند، شناسایی می‌کرده و به بهانه رمالی و فالگیری، وارد خانه‌شان شده و با ایجاد درگیری و تهدید، طلاهای آنها را سرقت می‌کرده است.

دستگیری دومین متهم

وی از دستگیری سارق دیگری که به همین شیوه از زنان کهنسال تحت عنوان فالگیر سرقت می‌کرد، در عملیاتی جداگانه توسط ماموران پاسگاه دشتی خبر داد و افزود: در این مورد نیز متهم با ایجاد درگیری و تهدید زنان سالخورده، طلاهای آنان را سرقت می‌کرد.

سرهنگ بختیاری در پایان با بیان این‌که متهمان همراه پرونده برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شدند، به شهروندان هشدار داد: از اعتماد به افراد شیاد و سودجو بپرهیزند؛ چراکه این افراد با انگیزه‌هایی چون اخاذی، سرقت و کلاهبرداری، طعمه‌های خود را شناسایی کرده و برای رسیدن به اهداف شوم خود از هیچ ترفندی کوتاهی نمی‌کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هشدارهای مهم برای خانه تکانی

هشدارهای مهم برای خانه تکانی

به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و در این روزها تقریبا تمام زنان ایرانی بر اساس یک سنت بسیار پسندیده که به آن خانه تکانی گفته می‌شود، مشغول نظافت و پاکسازی منازل خواهند شد.

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

زلزله‌ ها هر ساله رخ می‌دهند و متاسفانه غیر از آثار منفی‌شان دستاوردی ندارند. از زلزله بم ۱۳۸۲ تا زلزله سی‌ سخت ۱۳۹۹ بسیار درس‌ها و آموخته‌هایی بودند که شوربختانه مورد توجه مدیران قرار نگرفته است.

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر