jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۴۸۶۷۶۴   ۲۱ تير ۱۳۹۱  |  ۲۰:۲۰

فراخوان وزارت امور اقتصادی و دارایی

اجرای طرحهای تحقیقاتی در حوزه اصل 44

فراخوان اجرای شش طرح تحقیقاتی اولویت دار در حوزه اصل 44 قانون اساسی در سال 1391توسط وزارت امور اقتصادی و دارایی اعلام شد.

به گزارش روز چهارشنبه جام جم آنلاین به نقل از وزارت امور اقتصادی و دارایی، طرح های فوق به عنوان اولویت های پژوهشی در سال 1391 در راستای تحقق اهداف اجرای سیاست های کلی اصل 44 از سوی دفتر برنامه ریزی و نظارت بر اجرای سیاست های کلی اصل 44 قانون اساسی تهیه و تنظیم شده است.

عناوین طرح های اعلام شده از سوی این دفترعبارتند از :

1- بررسی نحوه سرمایه گذاری بخش دولتی در بخش های مختلف اقتصادی پس از ابلاغ قانون (قانون اجرای سیاست های کلی اصل 44 قانون اساسی) و مقایسه آن نسبت به سنوات قبل از آن.

2- آسیب شناسی قانون اجرای سیاست های کلی اصل 44 قانون اساسی و مقررات اجرایی آن و بیان نارسایی های موجود در قالب لایحه قانونی.

3- بررسی نحوه تامین مالی خریداران بنگاه های مورد واگذاری در کشورهای مختلف و پیشنهاد نظام تامین مالی مناسب برای بهبود خصوصی سازی در کشور در راستای توانمندسازی بخش غیردولتی.

4- آسیب شناسی طرح توزیع سهام عدالت و تبیین راه کارهایی برای بهبود وضعیت موجود.

5- بررسی تطبیقی مفاد احکام قانون اجرای سیاست های کلی 44 قانون اساسی با سیاست های کلی (بیان کاستی ها و موارد تکمیلی مورد نیاز برای درج در احکام قانون مورد نظر).

6- دورنما و آینده اجرای اصل 44 قانون اساسی به تفصیل بخش های مختلف اقتصادی با توجه به عملکرد چند سال اخیر.

گفتنی است؛ پژوهشگران، کارشناسان و اساتید دانشگاه ها می توانند طرح نامه های پژوهشی خود را به دبیرخانه شورای پژوهشی معاونت اموراقتصادی ارایه نمایند و جهت دریافت اطلاعات بیشتر با سرکار خانم رحیمی فر دبیر شورای پژوهشی معاونت امور اقتصادی و زارت امور اقتصادی و دارایی (تلفن تماس 22771915) و ایمیل: shorapajogeshi@econo.ir  تماس حاصل نمایند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
بورس و دولت سیزدهم

بورس و دولت سیزدهم

بازار سهام، بازار هوشمندی است که می‌تواند اتفاقات سیاسی را قبل از به وقوع پیوستن پیش‌بینی و بر اساس احتمالات به رخدادهای آن نظیر انتخابات واکنش نشان دهد.

قانون جدید چک و افزایش امنیت اقتصادی

قانون جدید چک و افزایش امنیت اقتصادی

قانون جدید صدور چک در آبان سال1397 به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید و طبق قانون به علت آماده نبودن همه زیرساخت‌ ها و ضوابط و آیین‌ نامه‌ های اجرایی مربوط به برخی قسمت‌های قانون، اجرای آن به سه بازه زمانی تقسیم و به بانک مرکزی فرصت داده شد از تاریخ آذر سال 97 تا آذر سال 99 قانون جدید چک را به صورت کامل اجرایی کند.

گفتگو

بیشتر
تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

گفت‌وگو با مهدی هدایت، مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس درباره سرنوشت مسکن مهر و طرح اقدام ملی مسکن

تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

پیشنهاد سردبیر بیشتر