jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۴۷۷۹۷۴   ۱۰ خرداد ۱۳۹۱  |  ۰۰:۰۳

آخرین گزارش بانک مرکزی از قیمت خرده فروشی کالاهای اساسی در تهران حاکی از کاهش قیمت لبنیات و گوشت قرمز است.

به گزارش ایسنا، براساس این گزارش بانک مرکزی، در هفته منتهی به 5 خرداد امسال در مقایسه با هفته پیش از آن از 11 گروه اقلامی، 6 گروه تخم‌مرغ، برنج، حبوب، میوه‌های تازه، گوشت مرغ و قند و شکر افزایش قیمت و 4 گروه لبنیات، سبزی‌های تازه، گوشت قرمز و چای کاهش قیمت و همچنین روغن نباتی قیمت ثابتی داشت.

همچنین مقایسه قیمت اقلام در هفته منتهی به 5 خرداد با هفته مشابه ماه قبل نشان می‌دهد که از 11 گروه اقلامی 7 گروه برنج، حبوب، میوه‌های تازه، گوشت مرغ، قند و شکر و چای افزایش قیمت و 4 گروه تخم‌مرغ، سبزی‌های تازه، گوشت قرمز و لبنیات کاهش قیمت داشته است.

در گروه لبنیات قیمت پنیر پاستوریزه افزایش ولی بهای ماست و شیر پاستوریزه کاهش یافت. قیمت سایر اقلام این گروه ثابت بود. بهای تخم‌مرغ افزایش داشت و شانه‌ای 3650 تا 4500 تومان فروش می‌رفت. در گروه برنج، قیمت تمام اقلام این گروه افزایش یافت. در گروه حبوب، بهای لوبیا چیتی و لوبیا سفید نسبت به هفته قبل افزایش جزئی داشت. قیمت سایر اقلام این گروه بدون تغییر بود.

در هفته مورد بررسی، در میادین زیرنظر شهرداری تهران پرتقال درجه 2 عرضه نمی‌شد و نارنگی، لیموشیرین و هلو عرضه کمی داشت، اما سایر اقلام میوه و سبزی تازه که تعدادی از آنها از نظر کیفی در سطح پایینی قرار داشت، به نرخ مصوب سازمان میادین میوه و تره‌بار عرضه می‌شد.در این هفته بهای گوشت تازه گاو و گوساله و گوسفند کاهش ولی قیمت گوشت مرغ افزایش یافت. همچنین بهای قند افزایش ولی قیمت شکر و چای خارجی کاهش جزئی داشت.بر این اساس، بیشترین افزایش قیمت کالاها در هفته منتهی به پنجم خرداد نسبت به هفته قبل از آن مربوط به پرتقال درجه 2 با 22 درصد رشد و بیشترین کاهش مربوط به گوجه‌فرنگی با 39 درصد بوده است.بر این اساس در مقایسه قیمت اقلام طی هفته 5 خرداد نسبت به هفته مشابه ماه قبل بیشترین کاهش مربوط به طالبی با 51 درصد کاهش بوده است.

همچنین در بخش مقایسه قیمت اقلام طی هفته منتهی به 5 خرداد با هفته مشابه سال قبل بیشترین افزایش قیمت مربوط به سبزی‌های برگی با 142 درصد رشد و گوجه سبز با 109 درصد رشد قیمت بوده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شنبه ساعت 4 اتفاق افتاد

شنبه ساعت 4 اتفاق افتاد

ساعت چهار بار نواخت.../به مادرم گفتم: «دیگر تمام شد»/گفتم: «همیشه پیش از آن‌که فکر کنی اتفاق می‌افتد/باید برای روزنامه تسلیتی بفرستیم...»

محتوای موفق را در اوج تمام کنیم

محتوای موفق را در اوج تمام کنیم

موفق‌ترین محتواها را باید در اوج تمام کرد و نباید این‌طور باشد که آن‌قدر یک برنامه را ادامه دهند که بیننده یا شنونده، زده شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر