jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۴۶۲۴۸۰   ۲۲ اسفند ۱۳۹۰  |  ۱۸:۴۷

وزیر دفاع جمهوری آذربایجان:

اجازه اقدام علیه ایران را نمی‌دهیم

وزیر دفاع جمهوری آذربایجان تاکید کرد که کشورش تحت هیچ شرایطی به کشوری اجازه بهره‌برداری از خاک این کشور علیه ایران را نمی‌دهد.

 سپهبد صفر ابی یف عصر امروز در نخستین دور از مذاکرات رسمی با سردار سرتیپ پاسدار «احمد وحیدی» همتای ایرانی خود در تهران، از جمهوری اسلامی ایران به عنوان قویترین کشور جهان اسلام یاد کرد.

وی با توجه به تلاش دشمنان دو کشور برای مخدوش کردن روابط تهران و باکو تاکید کرد ، دو کشور باید با مدیریت فضای رسانه‌ای ، اجازه سوء‌استفاده به دشمنان خود را ندهند.

سپهبد«صفر ابی یف» ادامه داد:جمهوری آذربایجان، نیازمند حمایت جمهوری اسلامی ایران به عنوان یک قدرت منطقه‌ای است و ما به حسن همجواری معتقد و پایبند هستیم.

وی تصریح کرد، ما خواهان صلح، ثبات و امنیت در منطقه بوده و تقویت همکاری نظامی دو کشور را ضامن صلح و امنیت منطقه می‌دانیم.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح کشورمان نیز در این دیداربا اشاره به زمینه های بسیارخوبی که برای توسعه بیش ازبیش مناسبات میان تهران و باکو وجود دارد، اظهار داشت: با اراده رهبران دو کشور و پیشنیه روابط تاریخی و مشترک،دشمنان موفق نخواهند شد روابط ایران و جمهوری آذربایجان را مخدوش کنند.

سردار پاسدار احمد وحیدی به تحولات جهانی و شرایط کنونی کشور اشاره کرد و همکاری‌های گسترده منطقه‌ای به ویژه میان همسایگان را سبب رشد،پیشرفت و رفاه ملت‌های منطقه دانست.

سردار وحیدی،بااعلام آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای تجهیز و تقویت ارتش جمهوری آذربایجان گفت: ما آمادگی هر حمایتی را که سبب خوداتکایی ارتش جمهوری آذربایجان شود داریم.( ایرنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
همچنان خوشبین نیستیم

همچنان خوشبین نیستیم

بعد از برگزاری چند جلسه از مذاکرات کمیسیون برجام باید گفت که همچنان برای خوشبینی نسبت به ثمربخش بودن این مذاکرات زود است و ما مثل گذشته خوشبین نیستیم.

هوشیاری نسبت به سناریوی آمریکایی

هوشیاری نسبت به سناریوی آمریکایی

قطعا هدف راهبردی آمریکا، مهار قدرت جمهوری اسلامی و مولفه‌های قدرت هسته‌ای، موشکی و... از طریق وارد آوردن فشار و انجام مذاکره است. این کشور برای دستیابی به هدف خود به سکوی پرتاب اولیه یعنی برجام نیاز دارد که براساس آن بتواند پله‌های بعدی را طی کند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر