jamejamonline
ورزشی سایر کد خبر: ۴۵۶۶۸   ۱۴ مرداد ۱۳۸۳  |  ۲۲:۳۰

در تازه ترین رده بندی اعلام شده از سوی فیفا، تیم ملی فوتبال کشورمان با نزول 3پله ای در مقایسه با ماه گذشته در رده 24جهان و سوم آسیا ایستاد.


به گزارش ایسنا ، در این رده بندی تیم ملی فوتبال ایران موفق به کسب 680 امتیاز شده است که در مقابل ، تیم ملی فوتبال ژاپن با 685 امتیاز و صعود چهار پله ای در رده بیستم جهان و اول آسیا قرار گرفت . پس از آن کره جنوبی با 684 امتیاز و نزول دو پله ای در رده بیست و دوم جهان و دوم آسیا قرار گرفته است . دیگر تیمهای آسیایی نیز به استثنای عربستان ، با صعود در جایگاه ماه گذشته خود روبه رو بوده اند. به شکلی که عربستان سعودی ، هم اکنون در رده 26جهان ، اردن با سه پله صعود در رده سی و هفتم و عراق به شکلی مشابه در رده چهلم و بحرین در مکان 45جهان ایستاده است . عمان نیز در مقایسه با رتبه 58ماه قبل ، هم اکنون در رده 50قرار گرفته است . از نکات قابل توجه در این رده بندی ، صعود 13پله ای چین است که هم اکنون این تیم در رده 51و به همراه ازبکستان که این تیم نیز 29رده رشد یافته است ، جای گرفت اما تیمهای اول تا سوم این ماه نیز همچنان برزیل ، فرانسه و اسپانیا هستند و تیمهای آرژانتین ، جمهوری چک ، هلند ، انگلستان ، مکزیک ، ایتالیا، ترکیه و امریکا در رده های بعد قرار دارند. طبق اعلام فدراسیون جهانی فوتبال ، نتایج کسب شده در جام ملتهای آسیا مهمترین شاخص رده بندی تیمهای آسیایی بوده است .
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
وداع تلخ با «آقا نادر»؛ مرد شماره یک اخلاق

وداع تلخ با «آقا نادر»؛ مرد شماره یک اخلاق

 نادر دست‌نشان متولد ۱۳۳۹‌ از نامداران فوتبال مازندران و پرافتخارترین بازیکن تیم نساجی مازندران بود که هم در دوران اوج و هم در دوران مربی‌گری، نزد همه کسانی که او را از نزدیک می‌شناختند، مرد اخلاق بود.

فوتبال، بازتابی از زندگی

فوتبال، بازتابی از زندگی

برای ما فوتبالی‌ها که از بچگی تا پیرانه‌سری با فوتبال زندگی کرده‌ایم، طبیعی است که فوتبال آمیخته با زندگی است و در تک‌تک سلول‌های بدن ما تنیده شده است.

بله! ما هم در این ورزشگاه بازی کردیم

بله! ما هم در این ورزشگاه بازی کردیم

 نیم قرن از عمر ورزشگاه آزادی می‌گذرد. اولین خاطره‌های من از این ورزشگاه به سال ۱۳۵۳ برمی‌گردد که برای تماشای بازی ایران و کره‌شمالی در مقدماتی جام‌جهانی ۱۹۷۴

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر