jamejamsima
سیما عمومی کد خبر: ۴۵۱۹۷۵   ۲۵ دی ۱۳۹۰  |  ۱۷:۳۰

معاون صدا رسانه ملی در دیدار با ستاد اجرایی و شورای راهبردی فیلم ۱۰۰ گفت: رسانه ملی بهترین وسیله برای ترویج آموزه‌های اخلاقی در جامعه است.

به گزارش روابط عمومی هشتمین جشنواره بین‌المللی فیلم 100، محمد حسین صوفی،معاون سازمان صدا و سیما در امور صدا در دیدار ستاد اجرایی و شورای راهبردی جشنواره فیلم 100 با اعلام این مطلب گفت: رادیو به عنوان رسانه‌ای قوی و قدیمی، پخش آثار جشنواره را در برنامه‌های آینده خود قرار می‌دهد.

معاون صدا در این دیدار گفت: امروزه رسانه‌ها بخش جدایی‌ناپذیر از زندگی انسان هستند و به تعبیری جامعه‌پذیری انسان‌ها بستگی به رسانه‌ها دارد و شاید بتوان گفت رسانه‌ها به جای ما فکر می‌کنند و یا زمینه فکر کردن ما را فراهم می‌کنند که بخش مهمی از این روند به خاطر رشد سریع فن‌آوری است و در واقع زمانی که اولین رسانه تولید شد کسی تصور نمی‌کرد به این سرعت این توسعه ایجاد شود و همه امور را تحت تاثیر قرار دهد.

صوفی با بیان اینکه اخلاق‌گرایی در رسانه از جمله توفیقات ما در عرصه جنگ رسانه‌ای است بیان داشت: امروز ما وارد جنگ رسانه‌ای شدیم و اگر در این جنگ با برنامه عمل نکنیم حتماً توفیقی در کار ما وجود نخواهد داشت، از آنجا که بخشی از این جنگ به هنجارها و ارزش‌ها بر می‌گردد، که ما آن را به اخلاق ترجمه و تفسیر می‌کنیم، باید نوعی توسعه در مقابله از سوی ما صورت گیرد تا در نهایت با ترویج اخلاق و اخلاق گرایی در این عرصه به توفیقاتی دست پیدا کنیم.

وی با اشاره به شعار «سینمای اخلاق» که برگرفته از فرموده پیامبر اکرم (ص) است: «همانا مبعوث شدم تا مکارم اخلاق را کامل کنم»، گفت: این شعار بدین معنی است که کسانی که افتخار پیروی از پیامبر اعظم را دارند و مطیع اوامر او و مبلغ ارزش‌های اخلاقی هستند، بایستی به دنبال ترویج اخلاق ،هنجارها و ارزش‌های او باشند.

وی افزود: یکی از بهترین بسترها برای ترویج اخلاق، رسانه است، علی الخصوص رسانه تصویری و رادیو نیز به عنوان رسانه‌ای قوی و قدیمی، جایگاه مناسبی در این عرصه دارد.

صوفی خاطر نشان کرد: رادیو توانسته است علی‌رغم هجوم و حضور دیگر رسانه‌ها، به تولید و انتشار پیام بپردازد و حتی شاهد آن هستیم که رسانه‌های دیگر را نیز به خدمت گرفته است. همچنین در چند سال اخیر سعی کردیم در انجام فعالیت‌های رادیویی از فضای درونی خارج شده و به فعالیت‌های بیرونی بپردازیم و با تعامل با دیگر رسانه‌ها اعم از مکتوب،سایت و غیره، به معرفی رادیو و جذب مخاطبان جدید بپردازیم.

معاون صدا در پایان خاطرنشان کرد: امیدواریم ایجاد بخش رادیو در جشنواره فیلم 100 به معرفی رادیو به مخاطبان جدید بیانجامد و همچنین مشارکت و حضور دیگر جشنواره‌ها در این رسانه فراهم شود. (فارس)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چرا خوشحال نمی‌شویم؟!

چرا خوشحال نمی‌شویم؟!

آدم‌های دنیا به اندازه زیادی آب، غذا، اکسیژن و البته خبر مصرف می‌کنند. شاید فکر کنید این مورد آخری خیلی هم نیاز نیست، اما به همان اندازه که گرسنگی ما را به دنبال خودش می‌کشد، میل به دانستن هم ما را دنبال خودش می‌برد.

اما بایدن گفته است: می‌رویم!

اما بایدن گفته است: می‌رویم!

روس‌ها ششم دی‌ماه ۱۳۵۸ وارد افغانستان شدند و ۲۶ دی‌ماه ۱۳۶۷ خارج. طی ۹ سال بیش از یک میلیون نفر را کشتند. زیرساخت‌ها نابود شد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر