jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۴۵۰۹۹۵   ۱۸ دی ۱۳۹۰  |  ۰۰:۰۴

«دکتر سلام» عنوان برنامه‌ای است که از سوی شبکه آموزش سیما تولید و در شبکه‌های مختلف پخش می‌شود.روابط عمومی شبکه آموزش بخش‌هایی از این برنامه را در قالب ستون دکتر سلام برای جام‌جم ارسال می‌کند که به صورت پرسش روز در صفحه سلامت چاپ خواهد شد.مخاطبان می‌توانند با ارسال پیامک به سامانه 30000706 سوالات خود را در موارد مختلف مطرح و در برنامه زنده «دکتر سلام» که روزهای فرد ساعت 16 از شبکه آموزش پخش می‌شود، پاسخ خود را دریافت کنند.امروز نیز دکتر عارفی، متخصص قلب و عروق به پرسش ما پاسخ می‌دهد.

روش‌های درمان بیماری‌های قلبی کدامند؟

برای درمان فردی که سکته قلبی یا مغزی کرده یا این‌که عروق پاهایش تنگ و باعث سیاه شدن پاها شده، روش‌های مختلفی در کتاب‌ها و در طب امروزه ذکر شده است. پزشک کاری که برای بیمار انجام می‌دهد، باید حداکثر فایده و حداقل ضرر را برای بیمار داشته باشد.

بنابراین پزشک باید در نظر بگیرد آیا بیمار باید دارو بخورد، رژیم مشخصی داشته باشد یا این‌که جراحی شود.

شاید لازم باشد برای بیماری که یکبار فنر در قلبش گذاشته، ولی رگ قلب دوباره بسته شده، در آن فنر یک فنر دیگر گذاشت که البته این روش جدیدی است و در واقع متخصصان مربوطه معتقدند که جراحی قلب و پیوند عروق کرونر می‌تواند عمر انسان‌ها را طولانی کند، بخصوص اگر رگ‌های اصلی مبتلا باشند و درمان دارویی در درجه پایین‌تر قرار گرفته‌ باشد.

در مجموع طبیب باید تصمیم بگیرد برای بیماری که رگ‌های قلبش تنگ یا بسته شده چه کاری انجام بدهد، آیا بیمار باید دارو بخورد، رژیم داشته باشد یا تنها باید بالن یا فنر بگذارد و حتی ممکن است با جراحی قلب، بیمار زندگی بهتری داشته باشد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سامانه‌ حمایت از خانواده زندانیان

سامانه‌ حمایت از خانواده زندانیان

در برنامه تحولی قوه‌ قضاییه، رسیدگی به امور خانواده زندانیان به عنوان یک اولویت مورد توجه متولیان است و این مهم موجب شده سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور، یکی از مأموریت‌های محوری خود را به مساله رسیدگی به امور خانواده زندانیان اختصاص دهد و در این مسیر برنامه و امکاناتی را در دستور کار دارد.

دستمان پر است

دستمان پر است

با توجه به بازدیدی که چند روز گذشته از سوی کمیسیون امنیت ملی و انرژی مجلس از مراکز هسته‌ای کشورمان صورت گرفت باید به این نکته مهم اشاره کنم که اگر اسرائیل یا آمریکا دست به ترور و به شهادت رساندن دانشمندان هسته‌ ای کشورمان می‌زنند، به این معنی است که به دانش هسته‌ای آن هم به شکل تمام و کمال آن دست یافته‌ایم و همین موضوع یعنی منابع انسانی و دانشمندان هسته‌ای کشورمان برگ برنده جمهوری اسلامی هستند.

چه پیامی را به غرب می‌فرستیم؟

چه پیامی را به غرب می‌فرستیم؟

پس از وقوع حادثه روز یکشنبه ۲۲فروردین در تاسیسات‌ هسته‌ ای نطنز و در شرایطی که افکار عمومی در انتظار اتخاذ موضعگیری محکم و قاطع مسؤولان بود، مشاور رئیس‌جمهور در اظهارنظری در فضای مجازی نوشت: «آیا باید پاسخ قطع برق در نطنز را با قطع مذاکرات در وین داد؟»

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر