jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۴۵۰۸۳۶   ۱۹ دی ۱۳۹۰  |  ۲۱:۲۷

بانک مرکزی عصر دوشنبه با انتشار اطلاعیه‌ای با برشمردن نمونه‌هایی از عملیات غیرقانونی برخی بانک‌های کشور به آنان هشدار داد ضمن تنبیه کردن، آنها را به مردم معرفی خواهد کرد.

به گزارش جام جم آنلاین، در اطلاعیه بانک مرکزی آمده است: اطلاعات واصله حاکی از آن است که برخی از بانک‌ها، فارغ از خط مشی و سیاست‌های پولی، اعتباری و نظارتی این بانک، اقدام به انجام عملیاتی مانند: افتتاح حساب سپرده سرمایه‌گذاری برخوردار از سود شناور و سود در سررسید، پذیرش سپرده با نرخ سود بالاتر از نرخ های ابلاغی، تمدید سپرده‌های مفتوحه در سال‌های گذشته با نرخ‌های زمان انعقاد قرارداد سپرده‌گذاری پیشین، تضمین عدم کسر جریمه در صورت انسداد سپرده قبل از سررسید، پرداخت سود در ابتدای دوره به عنوان سود پیش پرداخت و بخشودگی کارمزد و ایجاد حساب پشتیبان می‌کنند.

این اطلاعیه تصریح کرد: به​کارگیری روش‌های مذکور علاوه بر مغایرت با سیاست‌ها و ضوابط ابلاغی بانک مرکزی و ایجاد آثار سوء در بازار پولی و مالی کشور، زمینه پیدایش فرصت‌های نابرابر و بروز رقابت ناسالم در عرصه فعالیت‌های بانکی را فراهم می‌سازد.لذا مقتضی است نسبت به متوقف نمودن فعالیت‌های فوق‌الذکر، در اسرع وقت اقدام کنند.

بانک مرکزی هشدار داده است در صورت تداوم این روند به منظور اعمال اقدامات انضباطی، ضمن اخطار کتبی به مدیرعامل و اعضای هیات مدیره بانک های متخلف رونوشتی از آن را در جراید به منظور تنویر افکار عمومی منعکس خواهدکرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایان احتکار مسکن؟

پایان احتکار مسکن؟

نخستین مصوبه مجلس یازدهم که به‌طور مستقیم به مطالبات مردم اختصاص داشت، مربوط به مالیات بر خانه‌ های خالی (احتکار مسکن) و اصلاح قانون مالیات‌ ها در این زمینه بود.

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

موضوع هزینه سند نقل‌ و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی یکی از گلایه‌های مهم مردم در سال‌های گذشته بوده است؛ این موضوع در حالی است که با میانداری مقامات پلیس راهور، افکار عمومی شناسنامه خودرو (برگ‌ سبز) صادره از سوی نیروی انتظامی را به عنوان سند خودرو کافی می‌دانند و از این نظر معتقدند هزینه دریافتی در دفاتر اسناد رسمی بابت ثبت رسمی نقل‌وانتقال خودرو، گران و بار مضاعفی بر دوش مردم به حساب می‌آید.

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چندی پیـش محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس در جریان حضور وزیرخارجه در صحن مجلس و پس از قانع نشدن نمایندگان از پاسخ‌های وزیرخارجه، در جملاتی به بیان ضرورت احیای دپیلماسی اقتصادی در این وزارتخانه کلیدی پرداخت و عنوان کرد: باید نام وزارت خارجه را تغییر دهیم و اگر نیاز است این کار را هم دنبال کنیم و نام آن را به وزارت خارجه و تجارت امور بین‌الملل تبدیل کنیم.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر