jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۴۵۰۴۷۶   ۱۵ دی ۱۳۹۰  |  ۰۰:۰۳

وزیر نیرو گفت که حداکثر افزایش قیمت برق در مرحله دوم هدفمندی یارانه‌ها 20 درصد است. به گزارش فارس، مجید نامجو، وزیر نیرو در گفت‌وگو با خبرنگاران و در پاسخ به سوالی مبنی بر تمهیدات اندیشیده شده برای تأمین آب و برق و پروژه‌های مسکن مهر گفت: تمام تلاش ما این است که افراد ساکن در پروژه‌های مسکن مهر از خدمات آب و برق و فاضلاب استفاده بهینه داشته باشند و با جدیت این کار را دنبال می‌کنیم.

وزیر نیرو در ادامه در پاسخ به سؤالی درباره افزایش قیمت برق در مرحله دوم هدفمندی یارانه‌ها گفت: قانون افزایش ۲۰ درصد را در سال جاری اجازه نمی‌دهد که برق نیز شامل آن می‌شود. وی افزود: پیش‌بینی آن است که متوسط قیمت برق در مرحله دوم بیش از ۲۰ درصد نباشد. ما منتظر هستیم در ستاد هدفمندی یارانه‌ها موضوع کاملا بررسی شده و تصمیم‌گیری نهایی صورت گیرد؛ البته سناریوهای مختلفی نیز وجود دارد که در حال بررسی است. نامجو تأکید کرد: دولت هنوز تصمیم نگرفته که روی یک یا دو حامل انرژی افزایش صورت بگیرد یا روی کل آن، البته این تصمیم باید در ستاد هدفمندی یارانه‌ها گرفته شود، اما آن چیزی که پیشنهاد صنعت برق برای ستاد هدفمندی بوده، باید طبق قانون عمل کنیم و حداکثر افزایشی که ممکن است متصور باشیم، ۲۰ درصد است.وی در پاسخ به سوالی درباره سامانه هوشمند صنعت برق گفت: یکی از آرزوهای صنعت برق این است که بتوانیم بدون این‌که مراجعه مشترک داشته باشیم، از راه دور و با استفاده از سامانه‌های هوشمند قرائت و کنترل برق صورت گیرد. وزیر نیرو تأکید کرد که این اقدام موجب می‌شود که بسیاری از کسانی که می‌خواهند سوء‌استفاده کنند و برق دزدی کنند، دچار مشکل شوند، گرچه این کار در کشور کم است، اما همین قدرش نیز برای کشور ضرر دارد‌؛ البته انشعاب غیرمجاز نیز اختلالاتی در شبکه توزیع ایجاد می‌کند که روی زندگی همه مردم تأثیر دارد که ما این موضوع را با دقت پیگیری می‌کنیم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
بحران بی‌تدبیری

بحران بی‌تدبیری

تعداد قربانیان کرونا چند روزی است دوباره سه‌رقمی شده است و دیروز ۳۹۸ ایرانی قربانی کرونا لقب گرفتند.

راه مقاومت ادامه دارد

راه مقاومت ادامه دارد

عروج ملکوتی سردار محمد حجازی، جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران، همه محبان و طرفداران جبهه مقاومت را مغموم کرده است.

یک انقلابی کارآمد

یک انقلابی کارآمد

سردار حجازی نمونه یک انسان متخلق بود. آشنایی ایشان با پدرم شهیدهمدانی به دوران دفاع‌مقدس بازمی‌گردد و در یک بازه زمانی یکساله از ۶۶ تا ۶۷ ارتباط و دوستی میان سرداران جعفری، همدانی و حجازی بیشتر می‌شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر