jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۴۴۶۵۷۷   ۲۸ آذر ۱۳۹۰  |  ۲۱:۲۶

کارشناس معاونت تشخیص و پیشگیری پلیس فتا گفت: حضور در فضای مجازی به صورت کاملا پنهانی همیشه میسر نیست و بسیاری از کاربران به دلیل عدم شناخت با پرداخت هزینه‌های زیادی در این زمینه به کسب درآمد عده‌ای سودجو کمک می‌کنند.

مسعود سجودی کارشناس معاونت تشخیص و پیشگیری پلیس فتا گفت: عده‌ای با استفاده از نرم افزارهای موجود در فضای مجازی مانند VPN و نیز با تغییراتی در Https و یا با داشتن IP های داینامیکی به تصور، در اینترنت اقدام به اختفا می‌‎ کنند اما همانطور که خیلی از متخصصان در این حوزه به این علم واقف هستند چنین امری یک تصور باطل است.

وی بیان کرد: حضور در فضای مجازی به صورت کاملا پنهانی همیشه میسر نبوده و بسیاری از کاربران به دلیل عدم شناخت با پرداخت هزینه‌های زیادی در این زمینه صرفا کمک به کسب درآمد عده ای سودجو می‌کنند که متاسفانه این امر به صورت متوالی صورت می پذیرد.

این کارشناس در ادامه بیان کرد: امروزه یکی از دلایل اصلی افشاء اطلاعات اشخاص در فضای مجازی مک آدرس مربوط به سیستم های سخت افزاری آنان و همچنین تصور اشتباه آنان در مخفی کردن هویت اصلی خود در فضای مجازی است.

سجودی گفت: کاربران باید دقت لازم را به منظور حفظ و نگهداری از اطلاعات حساس و کلیدی خود داشته و به تکنیکهایی که به آن اشاره شد اکتفاء نکنند و مواردی را که سبب احساس ناامنی برای آنان در این فضا می‌شود سریعا پلیس فتا ناجا اطلاع دهند.(مهر)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هشدارهای مهم برای خانه تکانی

هشدارهای مهم برای خانه تکانی

به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و در این روزها تقریبا تمام زنان ایرانی بر اساس یک سنت بسیار پسندیده که به آن خانه تکانی گفته می‌شود، مشغول نظافت و پاکسازی منازل خواهند شد.

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

زلزله‌ ها هر ساله رخ می‌دهند و متاسفانه غیر از آثار منفی‌شان دستاوردی ندارند. از زلزله بم ۱۳۸۲ تا زلزله سی‌ سخت ۱۳۹۹ بسیار درس‌ها و آموخته‌هایی بودند که شوربختانه مورد توجه مدیران قرار نگرفته است.

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر