jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۴۴۴۸۲۹   ۱۷ آذر ۱۳۹۰  |  ۰۰:۰۲

بازیگر نقش شهید تندگویان در سریال «جاودانگی» گفت: این سریال 2 سال پیش ساخته شد،‌ من در جریان این‌که چرا پخش آن طول کشید نیستم، اما احساس می‌کنم «جاودانگی» در زمان خوبی پخش شده و ارتباط خوبی با مردم برقرار کرده است.

محمدمتین اوجانی به ایسنا گفت: قبل از تولید سریال،‌ می‌خواستم بهترین بازخورد را از سوی خانواده شهید بگیرم. در صحبت‌هایی که با پسر و خانواده او داشتم متوجه شدم که آنها هم راضی هستند؛ این اولین و مهم‌ترین جنبه برای من بود. از سوی دیگر هر کسی که سریال را دیده از آن راضی است. جمع زیاد ی سریال را دیده‌اند که این برای من نقطه رضایت بود؛ به نظرم حس ارتباط مخاطبان با سریال برقرار شده است.

این بازیگر درباره انتخابش در نقش شهید تندگویان گفت: یکی از جنبه‌هایی که باعث انتخاب من شد‌، فیزیک بدنی و چهره‌ام بود. خانواده شهید هم روی این مساله تاکید زیادی داشتند‌؛ آنها مصر بودند علاوه بر شباهت ظاهری، از لحاظ اعتقادی و زندگی فردی هم بازیگر نقش شهید تندگویان به او نزدیک باشد. بعد از بحث‌هایی که در این زمینه مطرح شد‌، مهدی ـ پسر شهید ـ مرا تایید کرد و گفت او به پدرم شبیه‌تر است و دوست داریم او این نقش را بازی کند.

وی ادامه داد: چند بار هم با هم صحبت کردیم. پسر شهید گاهی سر کار می‌آمد و من ارتباط خوبی با او برقرار کردم و حضور او حس خوبی به من می‌داد. هرچند زیاد سرصحنه نمی‌آمد اما مواقعی که حضور داشت به من کمک می‌کرد و اطلاعات خوبی به من می‌داد.

اوجانی در پاسخ به این پرسش که تا چه حد توانسته به شهید تندگویان نزدیک شود، عنوان کرد: نزدیک شدن به چنین شخصیتی سخت است ولی روزی که فیلمنامه را خواندم طرز نگاه شهید تندگویان به زندگی برایم جذاب بود. ما از این نوع افراد کم داریم و همه درگیر مدرنیته و پشت میز نشینی و حفظ موقعیتشان هستند. من با خواندن فیلمنامه درگیر نوع نگاه شهید تندگویان شدم که چگونه ارتباط قلبی با قرآن و خدا برقرار کرده است؛ این‌که 11 سال در اسارت بوده و هیچ حرفی نزده، کار هر کسی نیست، حتی باورش هم برایم سخت بود و زمانی که فیلمنامه را می‌خواندم مو به تنم سیخ می‌شد.

اوجانی افزود: بعد از این‌که قرار شد در نقش شهید تندگویان بازی کنم، یکسری تحقیق کتابخانه‌ای و میدانی را انجام دادم. تحقیقات میدانی به صحبت با پسر و خانواده شهید محدود شد و در تحقیقات کتابخانه‌ای هم مقالات‌، کتب و مطالبی را که در اینترنت درباره شهید تندگویان نوشته شده بود، خواندم.

زمانی که وارد پروژه شدم، گفتم می‌خواهم ابتدا شخصیت این شهید را باور کنم و خودم را در جایگاه او قرار دهم تا این مساله خودش تبدیل به بازی شود. قصد نداشتم شیوه بازی خاصی را پیش بگیرم، بلکه بیشتر به حس و باور شهید تندگویان نزدیک می‌شدم و این‌که دنیا را چطور می‌دیده که این کارها را انجام می‌داده است.

بازیگر نقش تندگویان درباره حساسیت‌های بازی در نقش شخصیت‌هایی که در دنیای معاصر حضور داشتند، گفت:‌ هیچ اعتراضی به این کار نشده و چه بسا برعکس تمام بازخوردهایی که تا به حال داشتیم، رضایت‌بخش بوده و همه راضی بودند و من این مساله را به حساب سعادتی که از بازی در این نقش نصیبم شده، می‌گذارم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
یقینا «خیر» است

یقینا «خیر» است

نشست خبری آقای رئیسی به عنوان رئیس‌ جمهور منتخب در فاصله کوتاه بعد از پیروزی در رقابت‌ های انتخاباتی آن هم با حضور تعداد زیادی از خبرنگاران داخلی و خارجی که به طور معمول سوالات چالش‌ برانگیز در حوزه‌های بین‌المللی و موضوعات مرتبط با سیاست داخلی ایران را مطرح می‌کنند، در نوع خود حاکی از شجاعت بالای اوست.

همان امام رضایی که داشتم، دارم

همان امام رضایی که داشتم، دارم

بارها وقتی پسرم یا دخترم در حیاط و روی مرمرهای خنک و تمیز صحن‌تان بدو بدو می‌کردند، همان‌طور که یک چشمم به گنبد شما بود و یک چشمم به بچه‌ها که گم نشوند و سکندری نخورند و نیفتند، به این فکر می‌کردم یعنی همین‌ قدری که مشهد رفتن کودکی‌های ما کیف می‌داد، مشهد رفتن اینها هم کیف می‌دهد؟ همان‌قدر به ما که خوش می‌گذشت به اینها هم خوش می‌گذرد یا نه؟

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر