jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۴۴۴۵۰۴   ۱۸ آذر ۱۳۹۰  |  ۱۴:۵۶

سه زمین لرزه پیاپی در حالی اسفراین را لرزاند که قدرت بزرگترین این زمین لرزه ها 4.5 درجه در مقیاس ریشتر ثبت شده و موجب ترک خوردگی برخی منازل مسکونی شده است.

وقوع سه زلزله پی در پی در ساعت 20 و 45 دقیقه 40 ثانیه و 23 و 34 دقیقه 33 ثانیه پنجشنبه شب و یک و 3 دقیقه 15 ثانیه بامداد جمعه حوالی شهرستان اسفراین را به لرزه در آورد.

بر اساس گزارش ها، شدت زمین لرزه مردم را وحشت زده کرد و اسفراینی ها از وحشت تکرار مجدد زمین لرزه خانه های خود را ترک کرده بودند و به خیابانها آمده بودند.

زمین لرزه ساعت 23 و 34 دقیقه و 33 ثانیه بجنورد مرکز استان خراسان شمالی را نیز لرزاند.

محمد محمدزاده، فرماندار اسفراین نیز اظهارداشت: وقوع زمین لرزه بر اساس گزارشهای رسیده تاکنون موجب فروریختن یک خانه خالی از سکنه و ترک برداشتن دو منزل مسکونی در روستای "امین آباد" از توابع دهستان "دامن کوه" در پنج کیلومتری این شهر شده است.
 
رییس جمعیت هلال احمر اسفراین  اظهارداشت: گروههای امداد و نجات هلال احمر بلافاصله پس از وقوع زمین لرزه به روستای امین آباد اعزام شدند که خوشبختانه نیازی به هیچ اقدامی نبود.
 
علی کمایستانی اظهارداشت: شب گذشته تیمهای هلال احمر برای هرگونه کمک رسانی در حالت آماده باش کامل بودند.
 
بر اساس این گزارش مردم این شهرستان از نیمه شب گذشته از ترس مجدد زمین لرزه به خیابانها و داخل پارکها و بلوارهای شهرستان آمده بودند و در حالی که چادر های مسافرتی بر پا کرده بودند عده ای نیز در کنار آتشی که افروخته بودند سپری می کردند و جمع کثیری نیز در داخل خوروهای روشن خود شب را سپری کردند.
 
مرکز این زمین لرزه بر اساس گزارش مرکز زلزله نگاری قوچان وابسته به مرکز ژئوفیزیک دانشگاه تهران به طول و عرض جغرافیایی 37.15 و 57.58 درجه واقع در شمال شرقی ایران در حوالی اسفراین بوده است.(مهر)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هشدارهای مهم برای خانه تکانی

هشدارهای مهم برای خانه تکانی

به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و در این روزها تقریبا تمام زنان ایرانی بر اساس یک سنت بسیار پسندیده که به آن خانه تکانی گفته می‌شود، مشغول نظافت و پاکسازی منازل خواهند شد.

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

زلزله‌ ها هر ساله رخ می‌دهند و متاسفانه غیر از آثار منفی‌شان دستاوردی ندارند. از زلزله بم ۱۳۸۲ تا زلزله سی‌ سخت ۱۳۹۹ بسیار درس‌ها و آموخته‌هایی بودند که شوربختانه مورد توجه مدیران قرار نگرفته است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر