jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۴۴۲۵۷۱   ۰۶ آذر ۱۳۹۰  |  ۰۷:۱۵

آمنه در اعتراض به حذف دیه چشم هایش:

تا دریافت حقوقم عقب نشینی نخواهم کرد

آمنه بهرامی نوا، قربانی مشهور اسید پاشی در گفتگو با خبرنگار جام جم آنلاین گفت: در روز قصاص مجرم، فریب خوردم اما اگر دیه کامل را پرداخت نکنند، دیگر دلیلی برای ماندن در ایران ندارم. تا آخرین لحظه از دریافت حقوقم عقب نشینی نخواهم کرد، نمی دانم چرا عده ای از قضات و وکلا به دنبال آزادی مجرم هستند، در حالی که او یک جرم وحشتناک و غیر انسانی مرتکب شده است.

آمنه با اشاره به این که هزینه عمل جراحی یکی از چشم هایش بیش از350 میلیون تومان برآورد شده است، تاکید کرد: در روز قصاص مجید موحدی، من تنها از قصاص چشمان مجرم گذشتم و مطابق صحبت هایی  که با فریدون امیر آبادی، رئیس دادسرای امور اجرایی تهران داشتم، قرار شد که دیه دو چشم نابینا شده ام به من تعلق بگیرد اما حالا امیر آبادی می گوید این دیه به تو تعلق نمی گیرد.

وی افزود: نمی دانم چرا عده ای از قضات و وکلا به دنبال آزادی مجرم هستند، در حالی که او یک جرم وحشتناک و غیر انسانی مرتکب شده است. در واقع اگر بخواهند او را به این زودی ها از زندان آزاد کنند، من دیگر امنیت جانی ندارم و مجبور به ترک ایران می شوم.

آمنه نسبت به میزان دیه ای که برای او در نظر گرفته اند، به شدت اعتراض کرد و گفت: می خواهند با حذف دیه چشمانم، مبلغ 109 میلیون تومان را به من بدهند، در حالی که من از حق قانونی خودم، یعنی دریافت300 میلیون تومان بابت دیه چشم، دست و صورتم نخواهم گذشت.

وی ادامه داد:  از آنجا که مجید موحدی و خانواده اش در جلسات خصوصی با مسوولان دادسرا، اعلام کرده اند که تنها قادر به پرداخت 60 میلیون تومان از کل دیه من هستند، ‌به همین خاطر گویا مسوولان این دادسرا قصد دارند به هر نحوی که شده مرا به گرفتن این مقدار دیه و رضایت کامل،‌ مجاب کنند.

بهرامی در پایان با بیان این که تا آخرین لحظه از دریافت حقوقم عقب نشینی نخواهم کرد، اظهار داشت: عزیز محمدی، قاضی پرونده من و همچنین وکیل حقوقی ام معتقد هستند که من هنوز هم می توانم دیه چشم هایم را بگیرم و من نیز همچنان منتظر نتیجه شکایتم نسبت به رای صادر شده از دادسرای اجرایی تهران هستم. 

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مدیریت بی‌هوا

مدیریت بی‌هوا

روز‌های تقویم یکی‌یکی سیاه می‌شود، درست مانند آسمان این روزهای کلانشهرهای کشور‌ که غرق دود است اما آلودگی هوا داستان تازه‌ای نیست و این مشکل چند دهه است که برای شهروندان شاخ‌و‌شانه می‌کشد.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر