jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۴۳۵۱۵۰   ۲۵ مهر ۱۳۹۰  |  ۱۸:۵۰

انواع لوازم خانگی، گوشی تلفن همراه ، موتور یخچال ، کولر گازی ، انواع تلویزیون هایlcd - led ، آّبمیوه گیری، جارو برقی و لوازم صوتی و تصویری وارداتی شامل الزام نصب کد رهگیری شدند.

 از ابتدای مهرماه، وارد کنندگان برخی کالاها ملزم به اخذ کد رهگیری شبنم (شبکه بازرسی ونظارت مردمی) از مبدا یا قبل از ترخیص کالای قابل مصرف شده و نصب نشدن این کد بر روی این کالاها به معنای قاچاق بودن آنها محسوب می شود. 
  
حمید صافدل  عصر دوشنبه در نشست بررسی روند اجرای تفاهمنامه ایجاد و بهره برداری سامانه رهگیری کالای وارداتی گفت: در فرایندی که قرار است کالای وارداتی رهگیری شود برخی اقدامات قبل از اخذ سفارش از طریق ایران کد و برخی در مرحله بعد همچون فرایند حمل ونقل ، ورود به گمرک و عرضه در کف بازار صورت می گیرد .

به گفته وی ، بر اساس تفاهم صورت گرفته با استاندارد انواع لوازم خانگی ، گوشی تلفن همراه ، موتور یخچال ، کولر گازی ، انواع تلویزیون هایlcd , led ، آّبمیوه گیری (سه کاره یا پنج کاره ) ، جاروبرقی و لوازم صوتی و تصویری وارداتی شامل الزام نصب کد رهگیری شده اند .

رییس کل سازمان توسعه تجارت اظهار داشت: :در بخش رایانه انواع لپ تاپ ، مانیتور، چاپگر و غیره و دربخش تجهیزات پزشکی شامل دستگاه های سنجش فشار خون ، سنجش قند خون ، نوار دستگاه سنجش قند خون ، دستگاه های جراحی شامل طرح اجباری کد رهگیری هستند .

صافدل توضیح داد : در بخش لوازم آرایشی و بهداشتی نیز وارد کنندگان انواع عطر و ادکلن ، خوشبو ها ، اسپری و رنگ مو ، مکمل های دارویی و غذایی نیز تعهدات لازم برای نصب کد رهگیری را داده اند .

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

موضوع هزینه سند نقل‌ و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی یکی از گلایه‌های مهم مردم در سال‌های گذشته بوده است؛ این موضوع در حالی است که با میانداری مقامات پلیس راهور، افکار عمومی شناسنامه خودرو (برگ‌ سبز) صادره از سوی نیروی انتظامی را به عنوان سند خودرو کافی می‌دانند و از این نظر معتقدند هزینه دریافتی در دفاتر اسناد رسمی بابت ثبت رسمی نقل‌وانتقال خودرو، گران و بار مضاعفی بر دوش مردم به حساب می‌آید.

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چندی پیـش محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس در جریان حضور وزیرخارجه در صحن مجلس و پس از قانع نشدن نمایندگان از پاسخ‌های وزیرخارجه، در جملاتی به بیان ضرورت احیای دپیلماسی اقتصادی در این وزارتخانه کلیدی پرداخت و عنوان کرد: باید نام وزارت خارجه را تغییر دهیم و اگر نیاز است این کار را هم دنبال کنیم و نام آن را به وزارت خارجه و تجارت امور بین‌الملل تبدیل کنیم.

مسائل اقتصادی و منطقه‌ای در اولویت روابط تهران - مسکو

مسائل اقتصادی و منطقه‌ای در اولویت روابط تهران - مسکو

سفر رئیس‌مجلس ایران به روسیه ابعاد مختلفی دارد؛ یک بعدش به روابط دوجانبه ایران و روسیه مرتبط است به این معنا که دو کشور تمایل دارند روابط خود را در عرصه‌های مختلف به‌ویژه در حوزه‌های اقتصادی و همکاری‌های منطقه‌ای توسعه بخشند.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر