jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۴۳۳۹۱۲   ۱۷ مهر ۱۳۹۰  |  ۰۰:۰۸

مستوره برادران نصیری / گروه جامعه

سادگی خبرنگاران یا زرنگی مسوولان؟

دیروز در همایش بیمه سلامت، چالش‌ها و چشم‌اندازها، رئیس سازمان نظام‌پزشکی در جمع خبرنگاران اعلام کرد که این سازمان آمادگی دارد خدمات رایگان بیمه پایه و تکمیلی را از طریق بیمه آسایش این سازمان برای خبرنگاران انجام دهد. شاید در نگاه اول اعلام چنین خبری خوشایند به نظر برسد، شاید اگر در روزی مثل روز خبرنگار چنین خبری اعلام شود، باز هم خوب به نظر برسد، اما وقتی چنین خبری بدون مقدمه و در حاشیه یک همایش اعلام می‌شود، به دلایلی چندان جالب به نظر نمی‌رسد.

1. بسیاری از خبرنگاران، خصوصا کسانی که به شکل حق التحریر در مطبوعات مشغول به کار هستند، امکان استفاده از بیمه را ندارند، مسلما حل این مشکل کمک بزرگی برای این دسته از خبرنگاران محسوب می‌شود که مسوولان وزارت ارشاد باید به فکر باشند. در همین خصوص ظاهرا در معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد امکان این امر فراهم شده است، با این تفاسیر این‌که سازمان نظام پزشکی یا هروزارتخانه و سازمان دیگری برای این کار اقدام کند، بیشتر از هر چیزی عجیب به نظر می‌رسد.

2. اگر بخواهیم سوزنی به خودمان بزنیم و بعد جوالدوزی به سازمان نظام پزشکی، متاسفانه باید پذیرفت که برخی از همکاران مطبوعاتی بدون توجه به جایگاه و شان خبرنگاران در نشست‌های خبری یا حاشیه برنامه‌ها از مسوولان تقاضای چنین مواردی را دارند که چندان جالب به نظر نمی‌رسد. پیشنهاد دریافت تسهیلات ویژه از هر نهاد یا سازمانی دست کم از این جهت که می‌تواند شبهه حمایت آن خبرنگار یا رسانه‌اش را از آن نهاد یا سازمان به وجود آورد، عملی غیرحرفه‌ای محسوب می‌شود.

3. مثلی قدیمی می‌گوید کسانی هستند که گاهی از در دروازه رد نمی‌شوند، اما گاهی از سوراخ سوزن می‌گذرند، حالا ماجرای برخی از مسوولان هم تداعی‌کننده همین مثل است. مسوولانی که برای گفت‌وگو با رسانه‌ها وقت و زمانی نمی‌گذارند، بذل و بخشش‌هایی را از طریق همین همکاران مطبوعاتی رسانه‌ای می‌کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
علی‌ اکرمی زائر همیشه خندان

علی‌ اکرمی زائر همیشه خندان

خدای مهربان، ما خیلی ضعیفیم، خیلی ضعیف‌تر از آن‌که دیگران تصور می‌کنند، ما خیلی حتی ضعیف‌تر از آن هستیم که خودمان تصور می‌کردیم.

مساله FATF با ما چیست؟

مساله FATF با ما چیست؟

گروه ویژه اقدام مالی موسوم به اف‌ای‌تی‌اف یک سازمان بین‌الدولی است که توسط ایالات متحده آمریکا و متحدان آن (گروه هفت) در شهر پاریس و در سال ۱۹۸۹ میلادی پایه‌گذاری شد.

گفتگو

بیشتر
بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

دکتر سونیا اسکندریون، متخصص جراحی زنان تأکید می‌کند بارداران از پرداختن به فعالیت‌هایی که با خطر افتادن همراه است، پرهیز کنند

بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

مدرسه خیابانی (+تصاویر)

گفت‌و گو با دکتر حسن گلچین‌ نژاد دزفولی، استاد دانشگاه و معلم باسابقه‌ای که به کودکان کار مهاجر در خیابان درس می‌دهد

مدرسه خیابانی (+تصاویر)

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
یک عصر متفاوت

در مرحله نیمه‌نهایی عصرجدید چه اتفاقاتی افتاد؟ به همراه جزئیاتی از چگونگی برگزاری مرحله پایانی

یک عصر متفاوت

پیشخوان

بیشتر