jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۴۲۸۷۹۳   ۲۳ شهريور ۱۳۹۰  |  ۰۰:۰۴

دبیرعلمی چهارمین کنگره سرطان پستان با اعلام این‌که یک درصد مردان در معرض ابتلا به سرطان پستان قرار دارند، تاکید کرد: مردان باید بدانند که از ابتلا به این بیماری ایمن نیستند. به گزارش مهر، دکتر احمد کاویانی در نشست خبری چهارمین کنگره سرطان پستان که 11 تا 13 آبان 90 در بیمارستان امام خمینی(ره) برگزار می‌شود، افزود: متاسفانه مردان احساس می‌کنند از ابتلا به این بیماری ایمن هستند در صورتی که اگر یک مرد مبتلا به سرطان پستان شود احتمال این هست که افراد دیگری از خانواده نیز به این بیماری مبتلا شوند.

وی با اعلام این‌که روش‌های درمانی در مردان و زنان تقریبا یکسان است، گفت: تشخیص ابتلا به سرطان پستان در مردان آسان‌تر از زنان است.

دانشیار دانشگاه علوم پزشکی تهران با اشاره به این‌که ابتلا به سرطان پستان عامل شناخته شده‌ای ندارد، افزود: در راس عوامل خطر ابتلا به این بیماری، سابقه فامیلی و خانوادگی قرار دارد. بنابراین در افراد که سابقه ابتلا به این بیماری را در خانواده دارند، اقدامات تشخیصی باید زودتر انجام ‌شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شکل‌گیری موج ششم کرونا بعید نیست

شکل‌گیری موج ششم کرونا بعید نیست

درباره این که چه زمانی به قله پیک پنجم کرونا در کشورمان می‌رسیم و از چه زمانی به بعد سیر نزولی در ابتلاها و مرگ را تجربه می‌کنیم، افراد زیادی کنجکاوی می‌کنند ولی واقعیت این است برای این سؤال پاسخ روشنی وجود ندارد چون این موضوع قابل پیش‌بینی نیست و تا اتفاقات روی ندهد و وضعیت روز به روز را با گذشته مقایسه نکنیم، نمی‌توانیم بگوییم آیا به قله موج پنجم رسیده‌ایم یا نه.

دولت منتخب و مساله تمرکززدایی

دولت منتخب و مساله تمرکززدایی

آنچه امروز تحت عنوان توسعه یا توسعه پایدار در جهان‌ می‌شناسیم، فرآیندی است که به‌ دنبال‌ آن منابع قدرت، ثروت، آموزش و بهداشت، به‌ صورت یکسان در مناطق جغرافیایی یک کشور در دسترس همه طبقات قرار گیرد.

گفتگو

بیشتر
كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

بررسی‌ها نشان می‌دهد سویه دلتای ویروس كرونا نسبت به انواع قبلی مسری‌تر بوده و كودكان بیشتری را به‌صورت علامت‌دار مبتلا می‌كند

كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر