jamejamsima
سیما عمومی کد خبر: ۴۲۰۱۸ ۱۰ خرداد ۱۳۸۳  |  ۲۲:۵۳

پخش مجموعه تلویزیونی «زندگی ، راز هستی» از امشب به مدت 7هفته از شبکه اول سیما آغاز می شود. این سریال به گفته احمد ظریف رفتار ، کارگردان آن ، 7قصه مستقل است

که به شیوه 35 میلی متری تولید شده است و در قالب هر یک از داستان های آن تلاش شده تا مفاهیم انسانی همچون : تولد ، زندگی ، مرگ و...به تصویر کشیده شود. ماما ، پرستوی مهاجر ، پیرمرد و جاده و سوزنبان ، عناوین برخی از قسمتهای این سریال است . مهدی فقیه ، پردیس افکاری ، سید جواد هاشمی ، جمشید جهانزاده ، فخرالدین صدیق شریف و زنده یاد جهانگیر صمیمی فر از جمله بازیگران این مجموعه هستند. حسن یزدانی (مدیر فیلمبرداری) ، علی افشاری (صدابردار) ، گیتا اصلانی (تدوینگر) و مهرداد پازوکی (سازنده موسیقی متن) ، برخی از عوامل سازنده این سریال هستند. گفتنی است ، «زندگی ، راز هستی» در گروه فیلم و سریال شبکه اول سیما تولید شده است. در قسمت اول این مجموعه ماما که امشب پخش می شود ، یک ماما برای به دنیا آوردن نوزادی ، راهی کلبه ای کوهستانی می شود. برف سنگین ، مشکلات متعددی را پیش روی او به وجود می آورد.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
کنترل کرونا با تشویق و تنبیه

کنترل کرونا با تشویق و تنبیه

نقش‎ها را باید جدی گرفت. اگر می‎‌خواهیم پروتکل‎های بهداشتی مقابله با بیماری کرونا رعایت شود، آمار ابتلا به بیماری کاهش پیدا کند یا کمک کنیم آمار مرگ و میر کم شود، باید هر کسی نقش خود را درست انجام دهد.

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

دقیقاً 10سال پیش، رهبر معظم انقلاب با اشراف کامل از شرایط محیطی و محاطی کشور و آگاهی از آینده جامعه، مهم‌ترین مسأله روز اقتصادی را شیوه مصرف آحاد مردم ومسؤولان و راه برون‌رفت از مشکلات پیش‌رو را صرفه‌جویی عمومی و اصلاح الگوی مصرف دانستند و بر این اساس، شعار سال 88 را «حرکت به سمت اصلاح الگوی مصرف» نام نهادند و فرمودند: «من آنچه را که می‌خواهم در این برهه عرض کنم این است که ملت عزیز جداً از اسراف و زیاده‌روی پرهیز کنند. چون وضع جامعه ما از لحاظ مصرف، وضع خوبی ندارد...عادت‌های ما، سنت‌های ما، روش‌های غلطی که از این و آن یاد گرفته‌ایم، ما را سوق داده است به زیاده‌‌روی در مصرف به نحو اسراف. یک نسبتی باید در جامعه میان تولید و مصرف وجود داشته باشد. امروز در کشور ما اینجوری نیست.»

این ۵۰ ثانیه تلخ

این ۵۰ ثانیه تلخ

با ذهن ده دوازده سالگی‌ات نگاه کنی، فکر می‌کنی زنگ تفریح یک مدرسه خورده و بچه‌ها دارند هوریز می‌کنند توی حیاط مدرسه که از بوفه ساندویچ مزخرف کالباس خشک بخرند و نوشابه فانتای تگری و این یک ربع وقت آزاد را خرج شکمشان کنند و بادگلوهای سوزنده را توی کلاس بزنند و بینی‌شان تا مغز سرشان تیر بکشد و بسوزد و کیف کنند.

چند نکته درباره اتفاق روز یکشنبه مجلس

چند نکته درباره اتفاق روز یکشنبه مجلس

تصویری که روز یکشنبه از حضور وزیر خارجه در مجلس شورای اسلامی منعکس شد، چگونه تصویری بود؟ وزیر خارجه به عنوان مهمان و از باب معارفه و تحلیل وضعیت سیاست خارجی به مجلس دعوت شد؛ اما در لابه‌لای بحث، مکرر همهمه و داد و فریاد از اطراف و اکناف مجلس بلند بود، وزیر خارجه نیز متقابلاً بر حرارت کلام خود می‌افزود، فضای جلسه از حالت گفت‌وگو به جدل میل کرد و درنهایت تصویری متشنج از سطوح بالای حکمرانی در کشور به افکار عمومی مخابره شد.

شما باید پاسخ بدهید

شما باید پاسخ بدهید

در ماه‌های اخیر برخی چهره‌ها و شخصیت‌های سیاسی در قالب نامه‌نگاری و مصاحبه و اظهارنظرهای مطبوعاتی و... و با لحنی طلبکار در مورد وضع موجود کشور اعلام موضع کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر