jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۴۰۹۷۷۳ ۲۷ خرداد ۱۳۹۰  |  ۱۶:۲۴

مهدی نوید ادهم ،دبیر شورای عالی آموزش و پرورش از تصویب آیین نامه تشکیل مجتمع های آموزشی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، مهدی نوید ادهم ضمن بیان این مطلب گفت :به دنبال طرح ها و برنامه های تحولی در آموزش و پرورش شورای عالی آموزش و پرورش به استناد مفاد سند تحول راهبردی اقدام به بررسی و تصویب آیین نامه تشکیل مجتمع های آموزشی و پرورشی کرده است.

وی استمرار فعالیت تربیتی و پرورشی را یکی از یافته های جدی مبانی تعلیم و تربیت اسلامی در سند ملی آموزش و پرورش خواند و افزود: هر چه ساز و کارتعلیم و تربیت طولانی مواجه مربی و متربی، معلم و متعلم رودررو باشد، اثر بخشی و پایداری رفتار و حرکات اخلاقی و تربیتی بیشتری خواهد داشت.

نوید ادهم لازمه تاثیر پذیری و تاثیرگذاری تربیت را شناخته مربی و متربی از یکدیگر دانست و گفت: اگرمعلم و مدیرو مربی، نیازها و مناسبات فردی و اجتماعی دانش آموزان را بشناسند بهتر می توانند در جهت تقویت باورها و اطلاح رفتارهای اشتباه او اقدام نمایند.

دبیر کل شورای عالی آموزش و پرورش ساخت مجتمع های آموزشی را راهی برای رسیدن به این مقصود خواند و اظهار کرد: دانش آموز پس از ورود به دبستان در یک واحد آموزشی، 12 سال تحصیل را به راحتی سپری می کنند.

وی مجتمع های آموزشی را گامی در تحول بنیادین خواند و گفت: بر اساس این مصوبه مدارس همجوار در تمام دوره های تحصیلی( ابتدایی، راهنمایی، متوسطه، فنی و حرفه ای) ازیک جنسیت می توانند تشکیل مجتمع دهند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شما باید پاسخ بدهید

شما باید پاسخ بدهید

در ماه‌های اخیر برخی چهره‌ها و شخصیت‌های سیاسی در قالب نامه‌نگاری و مصاحبه و اظهارنظرهای مطبوعاتی و... و با لحنی طلبکار در مورد وضع موجود کشور اعلام موضع کرده‌اند.

مشغول صاحب‌خانه باش

مشغول صاحب‌خانه باش

آنهایی که دوم اسفند سال گذشته با همه ناامیدی‌ها و گلایه‌ها پای صندوق رای آمدند و چهره‌های جدیدی را به مجلس فرستادند، همه امید و خواسته شان این بود - و هنوز هم هست- که منتخبان جدید تشنه خدمت باشند،نه شیفته رانت خرید و فروش دلار و سکه و پوشک! آنها همچنین می‌خواستند نماینده‌های جدید نه‌تنها کاسب بازار خودرو نباشند، بلکه به جای دعوا بر سر رفتن یا نرفتن زنان به استادیوم و اصلاح دقیقه90 قانون انتخابات و گرفتار شدن در ترافیک طرح های سیاسی، فکر سفره هایی باشند که هر روز کوچک‌تر می‌شوند.

محک‌ ماسک

محک‌ ماسک

دیروز بالاخره استفاده از ماسک در تمام محل‌های سرپوشیده اجباری شد و آن‌طور که بیشترمان در سطح شهر، ادارات، بانک‌ها و حمل‌ونقل عمومی شاهد بودیم ‌اغلب شهروندان این مقررات را رعایت کردند.

مهمان کرونا نشویم

مهمان کرونا نشویم

مسؤولان وزارت بهداشت در روزهای گذشته بارها برگزاری مراسم خانوادگی ‌را دلایل افزایش آمار مبتلایان و جانباختگان کرونا عنوان کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر
مادر و دخترانه!

گفتگو با بازیگران سریال «مادرانه» که این روزها از آی‌فیلم بازپخش می‌شود

مادر و دخترانه!

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر