آیین‌نامه تشکیل مجتمع‌های آموزشی تصویب شد

مهدی نوید ادهم ،دبیر شورای عالی آموزش و پرورش از تصویب آیین نامه تشکیل مجتمع های آموزشی خبر داد.
کد خبر: ۴۰۹۷۷۳

به گزارش خبرگزاری مهر، مهدی نوید ادهم ضمن بیان این مطلب گفت :به دنبال طرح ها و برنامه های تحولی در آموزش و پرورش شورای عالی آموزش و پرورش به استناد مفاد سند تحول راهبردی اقدام به بررسی و تصویب آیین نامه تشکیل مجتمع های آموزشی و پرورشی کرده است.

وی استمرار فعالیت تربیتی و پرورشی را یکی از یافته های جدی مبانی تعلیم و تربیت اسلامی در سند ملی آموزش و پرورش خواند و افزود: هر چه ساز و کارتعلیم و تربیت طولانی مواجه مربی و متربی، معلم و متعلم رودررو باشد، اثر بخشی و پایداری رفتار و حرکات اخلاقی و تربیتی بیشتری خواهد داشت.

نوید ادهم لازمه تاثیر پذیری و تاثیرگذاری تربیت را شناخته مربی و متربی از یکدیگر دانست و گفت: اگرمعلم و مدیرو مربی، نیازها و مناسبات فردی و اجتماعی دانش آموزان را بشناسند بهتر می توانند در جهت تقویت باورها و اطلاح رفتارهای اشتباه او اقدام نمایند.

دبیر کل شورای عالی آموزش و پرورش ساخت مجتمع های آموزشی را راهی برای رسیدن به این مقصود خواند و اظهار کرد: دانش آموز پس از ورود به دبستان در یک واحد آموزشی، 12 سال تحصیل را به راحتی سپری می کنند.

وی مجتمع های آموزشی را گامی در تحول بنیادین خواند و گفت: بر اساس این مصوبه مدارس همجوار در تمام دوره های تحصیلی( ابتدایی، راهنمایی، متوسطه، فنی و حرفه ای) ازیک جنسیت می توانند تشکیل مجتمع دهند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها