jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۴۰۹۴۵۰ ۲۵ خرداد ۱۳۹۰  |  ۱۵:۴۹

بیستمین نمایشگاه مبلمان منزل با حضور رئیس انجمن مبلمان و دکوراسیون آغاز به کار کرد.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ستاد خبری نمایشگاه مبلمان، آناهیتا میر ستاری دبیر اتحادیه صادر کنندگان مبلمان در مراسم افتتاح بیستمین نمایشکاه مبلمان منزل بابیان اینکه نمایشگاه فوق اولین نمایشگاه مبلمان منزل به طور تخصصی است، تصریح کرد:ایران در عرصه مبلمان سنتی صاحب سبک است.

وی افزود: با توجه به مشکلاتی که در شرایط فعلی تولیدکنندگان مبلمان با آن مواجه هستند اقدام به مذاکره با کمیسیون ماده یک برای کاهش تعرفه این محصولات خواهیم کرد زیرا افزایش تعرفه بر عملکرد بخش تولید و صادرات میلمان تاثیر گذار است.

میر ستاری مجموع سهم واردات محصول نهایی مبلمان را 10درصد دانست و گفت: در سال 88 مهم ترین بخش نمایشگاه واردات ماشین آلات و یرق آلات بود و بخش کمی از آن را به بخش مبلمان منزل اختصاص داده بودند که نمایشگاه فوق اولین نمایشگاه مبلمان منزل به طور اختصاصی است.

همچنین در ادامه این مراسم، احمدیان ریس اتحادیه صادرکنندگان مبلمان افزود:در این نمایشگاه 380مشارکت کننده داخلی و 30مشارکت کننده خارجی حضور دارند و 30هزار متر مربع فضای سرپوشیده و 60هزار متر فضای نمایشگاهی داریم.

وی افزود:در بیستمین نمایشگاه مبلمان نه تنها از فضاهای داخلی بلکه از فضای خارجی نیز استفاده کرده ایم وبیشتر مشارکت کنندگان خارجی از کشور های ترکیه و چین حضور دارند.

احمدیان در خصوص صادرات مبلمان افزود:در 3ماهه نخست امسال آماری از صادرات  نداریم ولی سال گذشته آمار صادرات از 12میلیون دلار به 25 میلیون دلار افزایش داشته است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

دقیقاً 10سال پیش، رهبر معظم انقلاب با اشراف کامل از شرایط محیطی و محاطی کشور و آگاهی از آینده جامعه، مهم‌ترین مسأله روز اقتصادی را شیوه مصرف آحاد مردم ومسؤولان و راه برون‌رفت از مشکلات پیش‌رو را صرفه‌جویی عمومی و اصلاح الگوی مصرف دانستند و بر این اساس، شعار سال 88 را «حرکت به سمت اصلاح الگوی مصرف» نام نهادند و فرمودند: «من آنچه را که می‌خواهم در این برهه عرض کنم این است که ملت عزیز جداً از اسراف و زیاده‌روی پرهیز کنند. چون وضع جامعه ما از لحاظ مصرف، وضع خوبی ندارد...عادت‌های ما، سنت‌های ما، روش‌های غلطی که از این و آن یاد گرفته‌ایم، ما را سوق داده است به زیاده‌‌روی در مصرف به نحو اسراف. یک نسبتی باید در جامعه میان تولید و مصرف وجود داشته باشد. امروز در کشور ما اینجوری نیست.»

ظرفیت بازار سرمایه برای تامین منابع مالی دولت

ظرفیت بازار سرمایه برای تامین منابع مالی دولت

شیوع ویروس کرونا طی شش ماه اخیر باعث شده حدود 80 درصد مشاغل و کسب و کارها تحت تاثیر قرار گیرند و با مسائلی چون تعدیل نیرو، کاهش تولید یا افزایش هزینه‌ها مواجه شوند و گاهی میزان موجودی آنها در انبار افزایش یابد.

باید به تغییر نسخه اندیشید

باید به تغییر نسخه اندیشید

آنچه امروز در عرصه اقتصاد ایران می‌گذرد نشان‌دهنده و حکایتگر وجود مشکلی ساختاری و ساختی در اقتصاد کشور است،‌ مشکلی که رفع آن فقط از طریق بازطراحی بنیادین و انقلابی این اقتصاد و تغییر نسخه کلان حاکم بر آن امکان‌پذیر است.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر