درپی‌تعویق‌اجرای‌دیه90میلیونی‌صورت‌گرفت

تقدیر بیمه مرکزی از تصمیم قوه قضائیه

بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران در اطلاعیه ای ضمن سپاس از تصمیم عاجل و به جای قوه قضائیه در خصوص توقف اجرای مصوبه افزایش 100 درصدی نرخ دیه این اقدام را در مسیر توسعه عدالت همگانی ارزیابی و از آن قدردانی کرد.
کد خبر: ۴۰۶۷۴۳

به گزارش واحد مرکزی خبر، در این اطلاعیه آمده است: " نگاه فراقوه‌ای و درایت کم نظیر و ورود حکیمانه رییس قوه قضائیه در این مقطع حساس نشانه اهمیت ویژه حقوق تمامی آحاد جامعه نزد مسئولان ارشد نظام است.

در بخش دیگری از این اطلاعیه به همکاری موثر دولت و شخص رئیس جمهور در این مبحث اشاره شده و آمده است: " حفظ آرامش در حوزه هایی که به طور مستقیم با معیشت و اعتماد آحاد جامعه در ارتباط است یک ضرورت آشکار است و بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران به نمایندگی از خانواده صنعت بیمه بر خود فرض می داند از تصمیم هوشمندانه رییس قوه قضائیه قدردانی کند.

بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران در این اطلاعیه تصریح کرده است به عنوان نهاد حاکمیتی ناظر بر صنعت بیمه آمادگی دارد توان تخصصی خود را برای ارائه راهکارهای عملیاتی در زمینه دیه با هدف هم افزایی بیشتر و احقاق حقوق مردم ارائه کند.

بیمه مرکزی همچنین نقش رسانه ها را در طرح زوایای مختلف موضوع دیه یک نقش بارز و روشنگرانه دانسته که در روزهای اخیر به درستی افکار عمومی را نمایندگی کرده است.

بنابراین گزارش ، در پی مصوبه افزایش 100درصدی نرخ دیه و ایجاد یک شوک جدی در صنعت بیمه و ورود دلسوزان نظام به این عرصه، سرانجام رییس قوه قضائیه اعلام کرد بنابر مصالحی نرخ بیمه همچنان ثابت می ماند و تغییر نمی کند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها