هداوند خبر داد

بیمه درمان برای خانواده زندانیان

مدیرعامل صندوق بیمه خدمات درمانی از برنامه‌ریزی این سازمان برای پوشش بیمه درمانی خانواده‌های زندانیان خبر داد و گفت: این افراد می‌توانند با مراجعه به شعب صندوق در سراسر کشور از خدمات بیمه‌ای استفاده کنند.
کد خبر: ۴۰۶۳۱۷

محمدباقر هداوند در گفت‌و‌گو با فارس، در خصوص آخرین وضیت مالی سازمان بیمه خدمات درمانی در پرداخت مطالبات مراکز طرف قرارداد افزود: با اقدامات انجام شده هم‌اینک سازمان بیمه خدمات درمانی به هیچ‌یک از مراکز طرف قرارداد بدهکار نیست. بر اساس قوانین موجود از زمان دریافت اسناد و رسیدگی و پرداخت پول به مراکز طرف قرارداد، حداقل 3 ماه زمان می‌برد.

وی افزود: یکی از برنامه‌های اصلی وزارت رفاه پوشش بیمه‌ای افراد فاقد بیمه است که در این زمینه خانواده‌ها می‌توانند از بیمه ایرانیان استفاده کنند؛ در حال حاضر بیش از 4 میلیون نفر از قشرهای مختلف در کشور تحت پوشش بیمه ایرانیان قرار دارند، ضمن آن‌که در راستای حمایت از خانواده‌های زندانیان، صندوق بیمه خدمات درمانی بنا دارد از این خانواده‌ها حمایت بیمه‌ای کند به طوری که این خانواده‌ها می‌توانند با مراجعه به دفاتر و شعب صندوق از خدمات این بیمه بهره ببرند.

وی اظهار کرد: خانواده‌های زندانیان با پرداخت 50 درصد حق بیمه، تحت پوشش قرار می‌گیرند ضمن این‌که اگر از طریق نهادهای حمایتی نیازمندی‌شان تایید شود به صورت رایگان تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها