jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۴۰۴۸۸۷   ۰۱ خرداد ۱۳۹۰  |  ۰۰:۰۷

انتقاد مظلومی از بازی سپاهان، تبعات منفی بسیاری برای سرمربی طلایی‌پوشان به همراه داشت

قلعه‌نویی: در حذف هیچ تیمی دخالت نداشتیم

«سپاهان باید در بازی آخر خود با ترکیب کامل بازی می‌کرد و این‌که این تیم با غیبت چند بازیکن اصلی‌اش قدم به ورزشگاه انقلاب کرج گذاشت، رسم جوانمردی نبود.» همه چیز از این جمله معنادار پرویز مظلومی آغاز شد که در هیاهوی ورزشگاه مفتح همدان و دقایقی پس از سقوط غیرمنتظره تیم ریشه‌دار پاس به دسته اول به زبان آمد. شاید مظلومی به قصد ادامه دادن درگیری لفظی هفته گذشته‌اش با قلعه‌نویی چنین حرفی را زده باشد و شاید هم منظوری نداشته جز همدردی با هواداران ناراحت همدانی، اما هرچه بود همین جمله تبعات منفی بسیاری را برای سرمربی استقلالی سپاهانی‌ها به همراه داشت.

انتقاد تند علی‌اصغر مدیرروستا از امیر قلعه‌نویی از جمله همین تبعات بود: «کسی که بعد از قهرمانی استقلال از مجید جلالی تشکر می‌کند و می‌گوید آقای جلالی خیلی مردی، باید خودش هم این مردانگی را نشان می‌داد. درست است سپاهانی‌ها حالا می‌توانند بگویند ما برای دیدار با بنیادکار ازبکستان به نیروهایمان استراحت دادیم، اما سوال این است که اگر آنها نیاز به پیروزی برای کسب قهرمانی در این دیدار داشتند، با همین ترکیب به زمین می‌آمدند؟!»

به دنبال این اظهارات مدیرروستا، باشگاه پاس همدان هم در بیانیه‌ای، هفته پایانی لیگ را سرشار از ناپاکی و ناخالصی قلمداد کرد و نوشت: «اگر ارزش ماندن در لیگ برتر به هر قیمتی آن‌قدر مهم است که فوتبال پاک نادیده گرفته شود، می‌بایست فاتحه این فوتبال را بخوانیم.» در بخش دیگری از این بیانیه که در آن به تیم‌های صنعتی نفت، شاهین، راه‌آهن، مس، سپاهان و سایپا هم به نوعی اتهام تبانی زده شده، خطاب به امیر قلعه‌نویی آمده است: «این بود فوتبال پاکی که از آن دم می‌زدید. تیم دوم خود را به میدان فرستادید که حریف را در لیگ برتر ماندگار کنید...»

چیزی شبیه این انتقادها را مدیرعامل پاس با بیان این آرزو که «ای کاش، امیر قلعه‌نویی و اکبر میثاقیان، بازی جوانمردانه را همچون علی دایی رعایت می‌کردند»، مطرح کرد. با این وجود واقعیت آن است که پاسی‌ها قبل از هر چیز خودشان مقصر این ناکامی بودند و این نکته‌ای بود که اصغر مدیرروستا هم به آن اشاره داشت وقتی که عنوان کرد؛ اگر در دو بازی آخرشان یک امتیاز می‌گرفتند دیگر هیچ حرف و حدیثی باقی نمی‌ماند.

در واقع با وجود این صحبت پرویز مظلومی که گفت اگر بازی با پاس برای تیمش مهم نبود، باز هم با ترکیب اصلی‌اش در این مسابقه حاضر می‌شد، اما کسی نمی‌داند اگر استقلال برای نایب قهرمانی نمی‌جنگید یا پرسپولیس به دنبال تثبیت جایگاه چهارمی‌اش نبود، آیا باز هم آنها با تمام بازیکنان کلیدی‌شان و انگیزه‌ای فراوان مقابل حریفان ته جدولی به میدان می‌رفتند یا خیر؟

حتی اگر پاسخ این سوال مثبت باشد باز هم باید اعتراف کرد شرایط کنونی سپاهان با دو تیم استقلال و پرسپولیس متفاوت است. طلایی‌پوشان باید 3 روز دیگر در چارچوب مرحله حذفی لیگ قهرمانان آسیا در دیداری سنگین و نفسگیر به مصاف بنیادکار بروند و پس از آن خود را برای بازی با پرسپولیس در تهران آماده نگه دارند. در چنین شرایطی باید هم به امیر قلعه‌نویی حق داد که در پاسخ به این سوال که چرا از بازیکنان ذخیره‌اش در بازی با سایپا استفاده کرد، بگوید در حذف تیمی دخالتی نداشتیم: «هر مربی دیگر هم جای من بود همین کار را می‌کرد. تیم من قهرمان شده و طی یک هفته آینده باید دو بازی سنگین در لیگ قهرمانان آسیا و جام حذفی برگزار کند. با این حال همه دیدند که بازیکنانم در مقابل سایپا با تمام وجود بازی کردند. جوانمردی در این است، نه برد و باخت در یک بازی خاص.»

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
یقینا «خیر» است

یقینا «خیر» است

نشست خبری آقای رئیسی به عنوان رئیس‌ جمهور منتخب در فاصله کوتاه بعد از پیروزی در رقابت‌ های انتخاباتی آن هم با حضور تعداد زیادی از خبرنگاران داخلی و خارجی که به طور معمول سوالات چالش‌ برانگیز در حوزه‌های بین‌المللی و موضوعات مرتبط با سیاست داخلی ایران را مطرح می‌کنند، در نوع خود حاکی از شجاعت بالای اوست.

همان امام رضایی که داشتم، دارم

همان امام رضایی که داشتم، دارم

بارها وقتی پسرم یا دخترم در حیاط و روی مرمرهای خنک و تمیز صحن‌تان بدو بدو می‌کردند، همان‌طور که یک چشمم به گنبد شما بود و یک چشمم به بچه‌ها که گم نشوند و سکندری نخورند و نیفتند، به این فکر می‌کردم یعنی همین‌ قدری که مشهد رفتن کودکی‌های ما کیف می‌داد، مشهد رفتن اینها هم کیف می‌دهد؟ همان‌قدر به ما که خوش می‌گذشت به اینها هم خوش می‌گذرد یا نه؟

توسعه تجارت از طریق دیپلماسی اقتصادی

توسعه تجارت از طریق دیپلماسی اقتصادی

دولت یازدهم و دوازدهم تمام تمرکز خود را روی حوزه خارجی، دیپلماسی سیاسی و پیش‌بردن قرارداد برجام گذاشت که این امر نیز صرفا وعده‌ای بیش نبود، به‌طوری‌که در هشت سال گذشته شاهد آن بودیم که در وضعیت اقتصادی کشور، وضعیت اشتغال و معیشت مردم گشایشی به‌وجود نیامد و حتی سفره مردم نیز کوچک‌تر شد و در کنار کاهش ارزش پول ملی اغلب خانوارها قدرت خرید خود را از دست دادند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر