jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۳۹۶۵۴۶ ۳۰ فروردين ۱۳۹۰  |  ۱۰:۳۶

رئیس کل بانک مرکزی هشدار داد، اگر به زودی تحریم های اقتصادی علیه ایران لغو نشود قیمت نفت به بالای 150 دلار در هر بشکه خواهد رسید.

به گزارش فارس، رئیس کل بانک مرکزی ایران در مصاحبه با روزنامه آمریکایی واشنگتن تایمز هشدار داد اگر به زودی تحریم های اقتصادی علیه ایران لغو نشود قیمت جهانی نفت به بالای 150 دلار در هر بشکه خواهد رسید.

محمود بهمنی که اخیراً برای شرکت در نشست صندوق بین المللی پول و بانک جهانی به واشنگتن سفر کرده بود افزود:«ایران می تواند بر بازار انرژی و سوخت جهان تاثیرگذار باشد. اگر تحریم ها علیه ایران لغو نشود به ویژه تحریم های بانکی و تحریم های اقتصادی دیگر، قیمت نفت افزایش قابل ملاحظه ای خواهد داشت و به بالای 150 دلار در هر بشکه خواهد رسید».

بهمنی تلاش های آمریکا برای متهم کردن بانک مرکزی ایران در زمینه تامین مالی فعالیت های تروریستی را بی مورد دانست.

وی گفت:«ایران از بالاترین استانداردها در مبارزه با پول شوئی و تروریسم مالی برخوردار است».

بهمنی همچنین تاکید کرد تحریم های مالی وضع شده علیه بانک های ایران هیچ تاثیری در جریان پول در کشور ایران نداشته است.

وی با اشاره به اقتصاد ایران گفت:«ما قوی تر از گذشته هستیم».

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

جای خالی حقوق در بازار سرمایه

جای خالی حقوق در بازار سرمایه

تضییع اموال مردم در بازار سرمایه از جهات مختلفی نیازمند کاربست قواعد حقوقی است. استمرار این وضعیت هم موجب تضییع حقوق عامه است و هم مشکلاتی با ابعاد اجتماعی ـ امنیتی به دنبال خواهد داشت.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر