jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۳۹۵۶۵۸ ۲۴ فروردين ۱۳۹۰  |  ۰۰:۱۰

فرمانده انتظامی استان یزد از دستگیری ربایندگان 2‌کودک 6 و 11 ساله یزدی خبر داد. سردار علی‌اکبر علی‌اکبریان روز سه‌شنبه به خبرنگاران گفت:در نخستین روز سال ، والدین دو کودک خردسال به فاصله چند ساعت با حضور در یکی از مراکز انتظامی مفقود شدن فرزندان خود را گزارش کردند.

با تشکیل پرونده ای در این ارتباط مشخص شد دو‌کودک گمشده هنگامی که مشغول بازی در نزدیکی محل سکونتشان بودند به طرز مرموزی مفقود شده‌اند.

وی افزود: در حالی که تحقیقات در این زمینه ادامه داشت فردی پس از 4 روز از طریق تلفن و از شهرستان‌های مختلف با والدین کودک تماس گرفته و تقاضای مبلغ زیادی پول برای آزادی آنها کرد.

رئیس پلیس شهرستان یزد افزود: با آموزش های مناسب و تشکیل چند تیم عملیاتی و اطلاعاتی مشخص شد آدم ربا‌ها پس از ربودن این دو کودک آنها را به خارج از استان و به نقاط شرق کشور منتقل کرده اند. با به دست آمدن این اطلاعات و با هماهنگی انجام شده با فرماندهی انتظامی استان‌های کرمان و سیستان و بلوچستان و بانک‌های مربوطه، پس از 20 روز ربایندگان این دو کودک شناسایی و با اعزام تیم های اطلاعاتی محل رفت و آمد آدم ربا ها محاصره و این متهمان دستگیر شدند.

علی‌اکبریان یادآور شد: کودکان ربوده شده که یک دختر 6 ساله و یک پسر 11 ساله هستند، تحویل خانواده‌هایشان شدند.

فرمانده انتظامی استان یزد محل نگهداری کودکان توسط ربایندگان را سیستان و بلوچستان اعلام کرد و گفت: یک متهم دیگر نیز در این زمینه تحت تعقیب است که بزودی وی نیز دستگیر خواهد شد.

فرمانده انتظامی یزد تصریح کرد: در زمان تحویل این کودکان به خانواده‌هایشان، جمع زیادی از اهالی محل با حضور در این مکان از پلیس به خاطر دستگیری متهمان قدردانی کردند.

رئیس پلیس آگاهی استان هم ضمن هشدار به خانواده‌ها از آنان خواست از ارتباط و رفت و آمد با غریبه‌ها و افراد ناشناس خودداری کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رازهای خونین در شمال‌ شرق افغانستان

رازهای خونین در شمال‌ شرق افغانستان

هفته گذشته طالبان یورش برق‌آسایی به شهرستان «مایمی» در شمال‌ شرق افغانستان داشت.این منطقه روی خط مرزی این کشور با تاجیکستان و در استان بدخشان قرار دارد.

اسبی در غبار آمد

اسبی در غبار آمد

در نخستین ساعاتی که خبر شهادت شهید محسن فخری‌ زاده را شنیدم، نوشتن یک مثنوی را آغاز کردم: «سواری بر زمین افتاد و اسبی در غبار آمد/ غروب از جاده دردا باز اسبی بی‌سوار آمد». تا پاسی از شب بیدار بودم و شعر را بازنویسی می‌کردم.

چرایی پیک زمستانی کرونا

چرایی پیک زمستانی کرونا

وزیر بهداشت اعلام کرد پس از پیک پاییزه کرونا، یک پیک زمستانی نیز خواهیم داشت که به‌خصوص در استان‌های جنوبی کشور، باعث افزایش شیوع بیماری می‌شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر