jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۳۹۲۵۰ ۲۵ فروردين ۱۳۸۳  |  ۲۲:۲۱

در حالی که با پیگیری معاون اول رئیس جمهوری ، سرانجام سال گذشته متولی گری فرش دستباف کشور به وزارت بازرگانی واگذار شد و سازمان مدیریت و برنامه ریزی هم ساختار جدید مرکز فرش دستباف ایران را تصویب کرد ؛ اما تاکنون و با وجود وعده های مسوولان وزارت بازرگانی و شرکت سهامی فرش ، این مرکز جدید راه اندازی نشده است.

رئیس مرکز تحقیقات فرش دستباف روز گذشته در این باره به خبرنگار ما گفت : کارهای مقدماتی برای راه اندازی این مرکز صورت گرفته و ما در انتظار معرفی رئیس این مرکز طی روزهای آینده هستیم . محمدعلی شم آبادی ، با رد این نظر خبرنگار جام جم که هیچ اقدام عملی برای ایجاد مرکز فرش ایران صورت نگرفته است و دستگاه های متولی سابق همچنان به فعالیت موازی خود در زمینه فرش ادامه می دهند؛ افزود: وزارت جهاد کشاورزی تمام واحدهای سازمانی مرتبط با مساله فرش در ساختار خود را برچیده است . اما وی تایید کرد: با این همه نیروهای تحت امرش همچنان با وجود برچیده شدن پستهای سازمانی شان از وزارت جهاد کشاورزی حقوق دریافت می کنند و به شیوه سابق فعال هستند. شم آبادی با اشاره به توافق 3 جانبه سازمان مدیریت ، وزارت جهاد کشاورزی و وزارت بازرگانی برای واگذاری امور و تصدی گری فرش دستباف و محدود شدن دامنه فعالیت دولت به امور حاکمیتی و نظارتی ، خواستار توجه ویژه مدیریت مرکز فرش کشور به موضوع تحقیق و پژوهش و مبانی علمی برای تولید و صادرات فرش شد. شم آبادی اظهار امیدواری کرد: امسال در فضای مدیریتی جدید ، فرش دستباف از جایگاه مناسب تری برخوردار شود.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

جای خالی حقوق در بازار سرمایه

جای خالی حقوق در بازار سرمایه

تضییع اموال مردم در بازار سرمایه از جهات مختلفی نیازمند کاربست قواعد حقوقی است. استمرار این وضعیت هم موجب تضییع حقوق عامه است و هم مشکلاتی با ابعاد اجتماعی ـ امنیتی به دنبال خواهد داشت.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر