jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۳۹۲۴۴۱   ۰۷ فروردين ۱۳۹۰  |  ۱۴:۰۹

وزیر اقتصاد اعلام کرد:

رئوس برنامه های اقتصادی سال 90

وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان رئوس برنامه اقتصادی دولت در سال 90، تاکید کرد که برنامه اصلاح ساختار اقتصادی در سالجاری با دقت و سرعت بیشتری جلو می‌رود.

به گزارش ایرنا، در پیام نوروزی سید شمس الدین حسینی آمده است: در سال 1389 ، سال همت مضاعف و کار مضاعف ، همکاران وزارت امور اقتصادی و دارایی در اقصی نقاط کشور تمام توان و تلاش خود را برای تحقق اهداف اقتصادی به کار بستند و منشأ تحولات عظیمی در این زمینه شدند.

در این سال علیرغم تلاش ها و اقدامات دشمنان نظام با هدف از کار انداختن شریان های اقتصادی کشور و با وجود بحران مالی در غرب و تأثیر مخرب آن بر اقتصاد دنیا شاهد پیشرفت اقتصادی کشور بودیم.

در دیگر از این پیام آمده است: دولت خدمتگزار و مردمی با شجاعت مثال زدنی، قانون هدفمند کردن یارانه ها را به عنوان مهمترین بخش طرح تحولات اقتصادی و در راستای اصلاح ساختار اقتصادی کشور با همکاری و همراهی آحاد مردم شریف و عزیز ایران اسلامی و رسانه های گروهی اجرا نمود و قدم اساسی در خصوص برقراری عدالت، افزایش بهره وری و اصلاح الگوی مصرف در جامعه برداشت.

در ادامه این پیام آمده است: در بخش های بورس، مالیات، بانک، بیمه، گمرک، صادرات غیرنفتی، اجرای سیاست های کلی اصل 44 قانون اساسی و واگذاری ها، مبارزه با پولشویی، تخصیص اعتبارات جاری و عمرانی و نظارت مالی ، سرمایه گذاری خارجی و... شاهد بهبود شاخص ها بودیم.

در بخشی دیگری از این پیام، حسینی تصریح کرده است: در سال 1390 مسئولیت های سنگین تر و مهمتری بر عهده داریم ، حال که اقتصاد کشور به مسیر صحیح خود رهنمون می شود باید برنامه های اصلاح ساختار اقتصادی با دقت و سرعت بیشتری پیش برده شود. ادامه اجرای قانون هدفمند کردن یارانه ها، تحولات در حوزه های بانکی ، مالیاتی، گمرک،بیمه، ارزش گذاری پول ملی، بهره وری و نظام توزیع کالا و خدمات ، اجرای سیاست های کلی اصل 44 قانون اساسی ، جذب سرمایه گذاری های خارجی ، بازار سرمایه و... در قالب اسناد بالادستی و به طور ویژه قانون برنامه پنجم از اهم برنامه های سال 1390 است.

در پایان این پیام، وزیر امور اقتصادی و دارایی ابراز امیدواری کرده است که در این دوره که عزم جدی برای پیشرفت و اعتلای ایران اسلامی به عنوان کشور اول منطقه وجود دارد، از این فرصت خدمت حداکثر استفاده را نموده و دین خود را به کشور و شهیدان گرانقدر و امام شهداء ادا کنیم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

موضوع هزینه سند نقل‌ و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی یکی از گلایه‌های مهم مردم در سال‌های گذشته بوده است؛ این موضوع در حالی است که با میانداری مقامات پلیس راهور، افکار عمومی شناسنامه خودرو (برگ‌ سبز) صادره از سوی نیروی انتظامی را به عنوان سند خودرو کافی می‌دانند و از این نظر معتقدند هزینه دریافتی در دفاتر اسناد رسمی بابت ثبت رسمی نقل‌وانتقال خودرو، گران و بار مضاعفی بر دوش مردم به حساب می‌آید.

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چندی پیـش محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس در جریان حضور وزیرخارجه در صحن مجلس و پس از قانع نشدن نمایندگان از پاسخ‌های وزیرخارجه، در جملاتی به بیان ضرورت احیای دپیلماسی اقتصادی در این وزارتخانه کلیدی پرداخت و عنوان کرد: باید نام وزارت خارجه را تغییر دهیم و اگر نیاز است این کار را هم دنبال کنیم و نام آن را به وزارت خارجه و تجارت امور بین‌الملل تبدیل کنیم.

مسائل اقتصادی و منطقه‌ای در اولویت روابط تهران - مسکو

مسائل اقتصادی و منطقه‌ای در اولویت روابط تهران - مسکو

سفر رئیس‌مجلس ایران به روسیه ابعاد مختلفی دارد؛ یک بعدش به روابط دوجانبه ایران و روسیه مرتبط است به این معنا که دو کشور تمایل دارند روابط خود را در عرصه‌های مختلف به‌ویژه در حوزه‌های اقتصادی و همکاری‌های منطقه‌ای توسعه بخشند.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر