jamejamsima
سیما عمومی کد خبر: ۳۹۱۴۰   ۲۳ فروردين ۱۳۸۳  |  ۲۲:۳۷

پخش سریال «مسافر پردردسر» به کارگردانی شاهرخ حمیدی مقدم در 13قسمت 45دقیقه ای از شبکه جهانی سحر آغاز می شود.

در این سریال بازیگران نام آشنایی در نقشهای متفاوت ظاهر شده اند ؛ اسماعیل داورفر (بهادر) گیتی ساعتچی (راضیه) ، محسن قاضی مراد (حاتم) ، مهدی صبایی (شاهو) ، بابک نوری (سیروان) زهره فکور صبور ، آتوسا تهامی ، نوشین سرودی ، حسین استیری و...از جمله بازیگرانی هستند که در این سریال به ایفای نقش پرداخته اند. حمیدی مقدم درباره نوع طنز این سریال گفت : ساختار کلی سریال بر مبنای کمدی موقعیت و تقابل شخصیت ها استوار است . با این همه ، کوشیده ایم دورنمایی از اوضاع اجتماعی - سیاسی عراق نیز مورد بحث و تحلیل قرار بگیرد. «مسافر پردردسر» داستان پیرزن کردی به نام راضیه است که پس از سالها اقامت در کردستان عراق و دوری از فرزندش سیروان و شاهو، برای دیدن آنها به ایران می آید. او تصمیم دارد آنقدر غذاهای سنتی به فرزندانش بدهد و آنقدر سرودهای کردی در گوششان بخواند تا آنها را همراه خود به سرزمین مادریشان ببرد، اما وقوع یک اتفاق ناخواسته و شیرین همه تصورات او را از بین می برد. ازدواج او با بهادر که مجبور است موضوع را از همه و بخصوص پسرانش پنهان کند باعث بروز اتفاقات غیرقابل پیش بینی می شود و...این سریال بزودی از یکی از شبکه های داخلی سیما نیز پخش خواهد شد. برخی از دست اندرکاران این سریال عبارتند از: نویسنده و مشاور کارگردان : شعله شریعتی ، مدیر تصویربرداری : علیرضا امیرمحمدی ، چهره پرداز: زهره سیه پوش ، روابط عمومی : هدیه محمدی ، مدیر تولید: مهرداد متولی.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
برجام دیگر اولویت اول نیست

برجام دیگر اولویت اول نیست

آنچه در جریان سفر وزیر خارجه کشورمان به نیویورک اتفاق افتاد حکایت از اصل نوینی در سیاست خارجی ایران دارد و اگر این نگاه ادامه پیدا کند و نهادهای داخلی مرتبط با حوزه خارجی بتوانند از ظرفیت به‌وجود آمده در دولت سیزدهم به درستی استفاده کنند، می‌توانیم شاهد پیشرفت جدی در توسعه مناسبات ایران با کشورهای مختلف به‌ویژه همسایگان باشیم.

 شاید یک روز نوبت ما هم رسید

 شاید یک روز نوبت ما هم رسید

من تا به حال پیاده‌ روی اربعین نرفته‌ام، کربلا هم همین‌طور، هر بار به دلیلی نشده است. بگذارید به این حساب که می‌گویند فلانی قسمتش نبوده است.

اربعین مردم

اربعین مردم

از ابتدای سال ۹۰ راهپیمایی اربعین بعد از گذشت سال‌ها از این سنت حسینی، توجه جهانیان را به خود جلب کرد؛ پدیده‌ای که با پیوستن شیعیان کشورهای همسایه و کشورهای غربی و اروپایی به رویدادی بین‌المللی تبدیل شد، پدیده‌ای که پایه و اساس آن مردم بودند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها