jamejamsima
سیما عمومی کد خبر: ۳۹۱۴۰   ۲۳ فروردين ۱۳۸۳  |  ۲۲:۳۷

پخش سریال «مسافر پردردسر» به کارگردانی شاهرخ حمیدی مقدم در 13قسمت 45دقیقه ای از شبکه جهانی سحر آغاز می شود.

در این سریال بازیگران نام آشنایی در نقشهای متفاوت ظاهر شده اند ؛ اسماعیل داورفر (بهادر) گیتی ساعتچی (راضیه) ، محسن قاضی مراد (حاتم) ، مهدی صبایی (شاهو) ، بابک نوری (سیروان) زهره فکور صبور ، آتوسا تهامی ، نوشین سرودی ، حسین استیری و...از جمله بازیگرانی هستند که در این سریال به ایفای نقش پرداخته اند. حمیدی مقدم درباره نوع طنز این سریال گفت : ساختار کلی سریال بر مبنای کمدی موقعیت و تقابل شخصیت ها استوار است . با این همه ، کوشیده ایم دورنمایی از اوضاع اجتماعی - سیاسی عراق نیز مورد بحث و تحلیل قرار بگیرد. «مسافر پردردسر» داستان پیرزن کردی به نام راضیه است که پس از سالها اقامت در کردستان عراق و دوری از فرزندش سیروان و شاهو، برای دیدن آنها به ایران می آید. او تصمیم دارد آنقدر غذاهای سنتی به فرزندانش بدهد و آنقدر سرودهای کردی در گوششان بخواند تا آنها را همراه خود به سرزمین مادریشان ببرد، اما وقوع یک اتفاق ناخواسته و شیرین همه تصورات او را از بین می برد. ازدواج او با بهادر که مجبور است موضوع را از همه و بخصوص پسرانش پنهان کند باعث بروز اتفاقات غیرقابل پیش بینی می شود و...این سریال بزودی از یکی از شبکه های داخلی سیما نیز پخش خواهد شد. برخی از دست اندرکاران این سریال عبارتند از: نویسنده و مشاور کارگردان : شعله شریعتی ، مدیر تصویربرداری : علیرضا امیرمحمدی ، چهره پرداز: زهره سیه پوش ، روابط عمومی : هدیه محمدی ، مدیر تولید: مهرداد متولی.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مدیحه‌ای برای یک جاسوس

مدیحه‌ای برای یک جاسوس

مدت‌هاست این ستون منتظر است؛ چشم انتظار تولد و به دنیا آمدن. قصه از مرثیه شروع شد. یلی، فرهیخته‌ای، فحلی دستش از دنیا کوتاه شده بود. چند خطی به یادش ادای دین کردم. چند روز بعد بزرگ دیگری پرکشید. باز باید می‌نوشتم.

گفتگو

بیشتر
كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

بررسی‌ها نشان می‌دهد سویه دلتای ویروس كرونا نسبت به انواع قبلی مسری‌تر بوده و كودكان بیشتری را به‌صورت علامت‌دار مبتلا می‌كند

كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر