وزیر بازرگانی در حاشیه بازدید از نمایشگاه محصولات غذایی پس از گفت وگو با مردم و صاحبان غرفه‌ها درباره نحوه فروش، عرضه و تقاضا و بازرسی، از توزیع بخشی از کالاهای ذخیره سازی شده همزمان با نمایشگاه های سراسری عرضه مستقیم در نیمه اسفند ماه خبر داد.
کد خبر: ۳۸۶۲۸۱

به گزارش ایرنا ، در حاشیه این بازدید ، مهدی غضنفری اظهار داشت: نمایشگاه محصولات غذایی پیش‌درآمد و مقدمه نمایشگاه‌های عرضه مستقیم کالا در آستانه سال نو است و مسئولان را در برگزاری بهتر رویدادهای اصلی کمک می‌کند.

یادآور می‌شود نمایشگاه عرضه مستقیم کالا تهران با مشارکت 200 واحد تولیدی، پخش و بنکدار و همچنین هشت غرفه تنظیم بازار از 25 بهمن‌ماه آغاز شده و تا چهارم اسفندماه ادامه دارد.

تمامی محصولات موجود در این نمایشگاه براساس قیمت‌های مصوب عرضه می‌شود و از کیفیت مطلوبی نیز برخوردار است.

وزیر بازرگانی همچنین گفت که در ایام پایانی سال بیش از 380 نمایشگاه با بیش از 32 هزار غرفه در سراسر کشور دایر می‌شود که در آن انواع مواد غذایی، گوشت قرمز و سفید، مواد پروتئینی، آجیل و خشکبار و انواع پوشاک عرضه می‌شود.

وی افزود: نمایشگاه‌های عرضه مستقیم کالا در تهران از دهم اسفندماه آغاز می‌شود و به مدت 10 روز در چهار نقطه شهر برپا است.

تنظیم بازار ایام عید

غضنفری همچنین درباره وضعیت ذخایر کالاهای اساسی و تنظیم بازار ایام عید نیز گفت: پیش از این مجموعه‌ای از کالاها با هدف آمادگی برای اجرای مرحله اصلی قانون هدفمندسازی یارانه‌ها، ذخیره‌سازی شده بود که در حال حاضر آماده توزیع است و بخشی از آن در ایام پرمصرف امسال یعنی اسفندماه عرضه می‌شود.

وزیر بازرگانی اظهار داشت: هم‌اکنون هیچ کمبودی به لحاظ موجودی در سطح بازار و هم انبارها وجود ندارد و میزان آن بسیار فراتر از نیاز است و این احتمال وجود دارد که امکان عرضه همه آنها فراهم نشود.

وی با بیان اینکه نظارت بر کیفیت و قیمت کالا در آستانه سال نو همچون گذشته توسط سازمان حمایت مصرف‌ کنندگان و تولیدکنندگان صورت می‌گیرد، حضور بازرسان اصناف و بازرسان افتخاری در سطح بازار، دریافت شکایات از طریق تلفن 124 و گزارش تخلفات به تعزیرات از جمله برنامه‌های متداول و در حال اجرای پایش بازار برشمرد.

غضنفری یادآور شد: سازمان تعزیرات حکومتی نیز در خصوص تخلفات گران‌فروشی، کم‌فروشی و سایر تخلفات صنفی حکم صادر می‌کند.انجام گشت‌های مشترک توسط نمایندگان تعزیرات حکومتی و بازرسی سازمان حمایت مصرف‌ کنندگان و تولیدکنندگان موجب کنترل و بازرسی بیشتر بازار می‌شود و از سویی به محض مشاهده تخلف، سازمان تعزیرات وارد عمل می‌شود.

نهضت کاهش قیمت تمام‌ شده

وی همچنین در پاسخ به پرسشی درباره نهضت کاهش قیمت تمام‌ شده اظهار داشت: یکی از الزامات اجرای کامل قانون هدفمندسازی یارانه‌ها مدیریت کاهش هزینه‌های بنگاه‌های تولیدی، اقتصادی و خدماتی است.

به باور غضنفری، باید از سال آینده به عنوان سال به کارگیری تکنیک‌های کاهش قیمت تمام ‌شده نام برد.

وزیر بازرگانی در بخش دیگری از سخنان خود با استناد به اظهارات چندی پیش رییس جمهور مبنی بر اینکه در سال 90 بیش از زمان حاضر شاهد کاهش قیمت‌ها خواهیم بود، افزود: این فرایند ناشی از اجرای تکنیک‌های رقابتی، فروش بیشتر، کاهش هزینه‌ها، مدیریت هزینه‌ها و استفاده از فناوری بهتر و تغییر برخی از فرایندها است که انشاءلله با کمک دولت، و حمایت مردم و فعالان اقتصادی محقق می‌شود.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها