در دیوان عالی کشور

حکم قصاص سرباز ناجا نقض شد

حکم قصاص یک سرباز ناجا که متهم به قتل راننده یک خودرو به وسیله تیراندازی بود ، در دیوان عالی کشور نقض شد.
کد خبر: ۳۸۵۸۹۵

به گزارش فارس ، عصر ‌25 بهمن سال 86 مأموران مرکز فوریت‌های پلیسی 110 تهران بز‌رگ از طریق تماس مسئولان یکی از بیمارستان‌های شرق تهران از وقوع مرگ یک مرد جوان با خبر شدند.

مأموران با حضور در محل بیمارستان دریافتند یک جوان 28 ساله بر اثر اصابت گلوله به شدت مجروح شده و پس از انتقال به بیمارستان فوت کرده است.

بررسی‌ها نشان داد برخی از شهروندانی که شاهد صحنه تیر خوردن این جوان بوده‌اند، دیده‌اند 2 سرنشین یک ماشین گشت کلانتری 144 جوادیه تهرانپارس به سمت خودروی پرایدی که این جوان، راننده آن بوده تیراندازی کرده و باعث زخمی شدن سرنشین و به قتل رسیدن این جوان شده‌اند.

بررسی از کلانتری نشان داد، 2 مأمور کلانتری 144 جوادیه تهرانپارس زمانی که قصد تحویل سلاح خود را داشته‌اند چندین فشنگ کم داشته‌اند که این موضوع از دید مسئول اسلحه خانه این کلانتری پنهان نمانده است.

این افراد بازداشت شدند و در بازجویی به ارتکاب شلیک به سمت خودروی پراید اعتراف کرده و مدعی شدند در حین عبور از خیابانی در حوالی تهرانپارس خارج از حوزه استحفاظی کلانتری خود به این خودرو و سرنشین آن مشکوک شده‌اند و او را تعقیب کرده‌اند تا نهایتاً زمانی که خودرو در ترافیک گرفتار شده است به سمت آن شلیک کرده‌اند.

وی افزود: با توجه به این اعتراف مشخص شد این 2 مرد جوان که یکی از آنها سرباز وظیفه و دیگری درجه دار بوده است متهمان اصلی پرونده مرگ این جوان 28 ساله هستند.

جلسه رسیدگی به اتهام این افراد در تاریخ 4 خردادماه در شعبه 71 دادگاه کیفری آغاز شد و متهمان به دفاع از خود پرداختند که در نهایت قاضی نورالله عزیزمحمدی،‌رئیس شعبه 71 دادگاه کیفری‌ بعد از مشورت با مستشاران دادگاه، حکم متهمان را اعلام کرد.

طبق این رأی،‌ جواد (متهم ردیف اول) به خاطر قتل عمد به قصاص و به علت تخریب عمدی خودروی مقتول به 2 سال حبس محکوم شد.حسین، متهم ردیف دوم نیز، از اتهام آمریت در قتل عمد تبرئه و به دلیل تخریب عمدی خودروی مقتول،‌ به 3 سال حبس محکوم شد.

پرونده به دیوان عالی کشور ارجاع داده شد و در نهایت قضات دیوان،‌ بعد از مشورت و بررسی پرونده، حکم صادره را با توجه به ایراداتی وجود داشت، نقض کردند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها