jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۳۸۴۰۳۹   ۱۸ بهمن ۱۳۸۹  |  ۱۲:۳۸

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از تولید انبوه موشک های بالستیک هوشمند برای اهداف دریایی خبر داد.

به گزارش واحد مرکزی خبر سرلشکر پاسدار محمدعلی جعفری در نشست خبری افزود: این موشک ها در مقایسه با نمونه های قبلی از دقت بیشتری برخوردار است.

وی گفت: سرعت موشک های بالستیک هوشمند مافوق صوت است و دشمنان قادر به ردگیری و مقابله با آن نیستند.

سرلشکر جعفری افزود: توجه سپاه به کار تحقیقاتی متناسب با نوع تهدید هوایی، موشکی و دریایی است و هم اکنون سپاه به سلاح هایی تجهیز شده است که می تواند توانمندی های دشمن را خنثی کند و این طرح های تحقیقاتی با هدف خنثی کردن توانمندی دشمن در عرصه تهدیدات جدید است.

فرمانده کل سپاه ، رادارهای برد بلند پسیو با برد 1100 کیلومتر را دستاورد دیگر تحقیقاتی سپاه بیان کرد و گفت: کار تحقیقاتی این رادار که توانمندی خوبی در شناسایی اهداف هوایی دارد به پایان رسیده است و سال آینده به تولید انبوه می رسد.

سرلشکر جعفری افزود: امکان شناسایی رادارهای قبلی از طرف دشمن وجود داشت اما رادارهای پسیو قابل کشف از طرف دشمن نیست.

وی با بیان اینکه رادارهای با برد 500 کیلومتر در حال تولید است گفت: تحقیقات دو نوع رادار دریایی قابل حمل با شناورهای کوچک با برد 60 کیلومتر و نیز رادار ساحلی با برد بیش از 300 کیلومتر برای شناسایی اهداف دریایی پایان یافته و در حال عقد قرارداد برای تولید انبوه است.

فرمانده کل سپاه نتیجه این طرح تحقیقاتی را گام بسیار بلند در تامین امنیت هوایی و دریایی کشور دانست.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
یقینا «خیر» است

یقینا «خیر» است

نشست خبری آقای رئیسی به عنوان رئیس‌ جمهور منتخب در فاصله کوتاه بعد از پیروزی در رقابت‌ های انتخاباتی آن هم با حضور تعداد زیادی از خبرنگاران داخلی و خارجی که به طور معمول سوالات چالش‌ برانگیز در حوزه‌های بین‌المللی و موضوعات مرتبط با سیاست داخلی ایران را مطرح می‌کنند، در نوع خود حاکی از شجاعت بالای اوست.

5 اولویت دولت جدید

5 اولویت دولت جدید

برگزاری انتخابات ریاست‌ جمهوری 28 خرداد سال 1400 و پیروزی حجت‌ الاسلام رئیسی در این عرصه، مولد پرسش‌ها و دغدغه‌های اساسی و مهمی در مسیر حل‌وفصل معضلات جاری در کشورمان محسوب می‌شود. در این خصوص نکاتی وجود دارد که لازم است مورد توجه و تاکید قرار گیرد.

همه با هم، برای ایران

همه با هم، برای ایران

خوشبختانه آقای رئیسی در شروع ثبت‌ نام نامزدهای ریـاست‌ جمهوری اعلام کردند وابستگی گروهی و جناحی ندارند و به صورت مستقل آمده‌اند. این یعنی ایشان اعلام کرده ماموریت از سوی جناح خاصی ندارد و برای تحقق اهداف یک جناح نیامده است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر