jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۳۶۶۲۴۸   ۱۹ آبان ۱۳۸۹  |  ۰۰:۰۵

رژیم صهیونیستی گویی سیاست شهرک‌سازی‌ها را به عنوان یک دهن‌کجی بزرگ به جامعه جهانی در پیش گرفته و به دلیل ضعیف بودن واکنش‌ها در برابر آن همچنان برادامه این سیاست اصرار دارد.

در یک اقدام تازه و در ادامه این سیاست نژادپرستانه، رژیم صهیونیستی طرح ساخت 1300واحد مسکونی جدید در قدس شرقی برای شهرک‌های یهودی‌نشین را اعلام کرد.‌ این در حالی است که‌بر اساس قوانین بین‌المللی، احداث این شهرک‌ها غیرقانونی است و تلاش‌های اخیر برای از سرگیری مذاکرات سازش بین رژیم صهیونیستی و دولت خودگردان به دلیل اختلاف بر سر همین موضوع به بن‌بست رسید. اعلام این تصمیم از سوی رژیم صهیونیستی در حالی صورت گرفته که بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر این رژیم برای دیداری رسمی در آمریکا به‌سر می‌برد.

خبرگزاری کویت از واشنگتن گزارش داد: فیلیپ کراولی، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، در گفت‌وگو با خبرنگاران در واکنش به این تصمیم رژیم صهیونیستی اظهار کرد: این اقدام غیرسازنده است.

کراولی تاکید کرد: ‌ما نسبت به اقدام اخیر اسرائیل در خصوص ساخت واحدهای مسکونی جدید در مناطق قدس شرقی احساس ناامیدی بسیار می‌کنیم. از سوی دیگر بان کی‌مون، دبیرکل سازمان ملل متحد در دیدار با نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در خصوص شهرک‌سازی جدید این رژیم در قلمروهای فلسطینیان ابراز نگرانی کرد.

در یک اظهار نظر دیگر شیخ حمد بن خلیفه آل‌ثانی، امیر قطر با محکوم کردن لجاجت رژیم صهیونیستی و ادامه شهرک‌سازی‌ها در سرزمین‌های اشغالی، از فلسطینیان خواست تا با کنار گذاشتن اختلافات مواضع خود را یکسان کنند.

همچنین صائب عریقات، مذاکره‌کننده ارشد فلسطین، با محکوم کردن این اقدام رژیم صهیونیستی تاکید کرد: تشکیلات خودگردان فلسطین هشدارهای لازم را به اتحادیه اروپا و دولت آمریکا در خصوص پیامدهای ساخت این واحدهای مسکونی اعلام کرده است.

دومین نشست گفت‌وگوی مصالحه فلسطینی

پس از یک وقفه 40 روزه نمایندگان دو جنبش فتح و حماس (عزام احمد و موسی ابومرزوق) روز گذشته در دمشق گرد هم آمدند تا دومین دور مذاکرات مربوط به آشتی ملی را انجام دهند.

نشست دیروز برای بررسی موارد توافق شده دو طرف در نشست سابق که در ماه سپتامبر گذشته برگزار شد بویژه پرونده امنیتی و مساله تشکیل کمیته مشترک امنیتی برگزار شد. در همین رابطه روز دوشنبه فصل ابوشهلا یکی از نمایندگان فتح در مجلس قانونگذاری فلسطین، ضمن مخالفت با مشارکت حماس در دستگاه‌های امنیتی از تشکیل کمیته عالی امنیتی با حضور کارشناسان مصری، اردنی و اماراتی خبر داد. / خبرگزاری‌ها

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
کار خوب تلویزیون

کار خوب تلویزیون

این‌که تلویزیون بخش‌هایی از دیدار اهالی فرهنگ و هنر با رهبری را منتشر کرده خیلی خوب است چون معلوم می‌کند برخلاف ادعای برخی مدیران، رهبری مخالف تصمیماتی است که به ضرر اهالی فرهنگ است.

پیام اقتدار

پیام اقتدار

رزمایش‌های اخیر ابعاد گوناگون و پیام‌های مختلف و متفاوتی دارند. مجموعه‌ای از دوستان و همراهان ایران در غرب و شرق آسیا و نقاط مختلف دنیا هستند که به انقلاب امید بستند و همواره امیدوارانه توان و افزایش قدرت و اقتدار ایران را رصد می‌کنند و جمهوری اسلامی را پشتیبان معنوی خود می‌دانند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
اسرار یک سکه مجازی

اگر از بیت‌کوین، ارزش آن، قوانین خرید و فروش و جزئیات دیگر آن خبر ندارید، این گزارش را بخوانید

اسرار یک سکه مجازی

غائله غربالگری

انتشار اخبار تایید نشده درباره حذف غربالگری اجباری با واکنش‌های مختلفی روبه‌رو شد

غائله غربالگری

پیشخوان

بیشتر