دفاتر نخبگان و همکاری های علمی در همه مراکز استان ها تاسیس می شود .
کد خبر: ۳۳۴۸۳۱

به گزارش واحد مرکزی خبر ؛ وزیر دفـاع و پشتیبانی نیروهـای مسلح در مراسم گشایش دفتر نخبگـان و همکاری های علمی شهید فهمیده وابسته به وزارت دفاع در شهرکرد گفت: با توجه به تکلیف وتاکید صریح و شفاف مقام معظم رهبری بـرای حمایت از جوانان پژوهشگر و نخبه پروری در تمام زمینه های علم و فن آوری ، هیچ محدودیتی در این زمینه ها نداریم .

سردار سرتیپ پـاسدار احمد وحیدی افزود: در دفاتر نخبگان و همکاری های علمی ، جوانان خلاق ، مبتکر و نخبگان ، ایده ها و طرح های پژوهشی خود را ارائه می کنند و آنهایی که بـا بخش هـای نظامی ، دفـاعی و تسلیحاتی مـرتبط باشد ضمن حمایت های اولیه علمی و مادی ، برای تولید و تجاری سازی به صنایع دفاع معرفی می شود .

وی گفت: طرح های علمی جوانان نخبه درموارد غیردفاعی نیز ثبت و پذیرش می شود و پس از رسیدگی های اولیه به سازمان های مرتبط ارسال و تا حصول نتیجه پیگیری می شود .

وزیر دفاع ضمن آشنایی با تعدادی از جدیدترین طرح های ابتکاری نخبگان استان چهارمحال و بختیاری گفت : دفتر نخبگـان و همکاریهای علمی شهید فهمیده استان پنجمین دفتر استـانی نخبگان است .

در این دفتر که در سازمان آموزش فنی و حرفه ای استان تاسیس شده است تاکنون 150نفر از جوانان نخبه و مدال آور استان در جشنواره هـا و المپیادهای داخلی و بین المللی ساماندهی شده اند .

ریـاحی مدیر دفتر نخبگان استان هم در مراسم گشایش این دفتر گفت : وزارت دفـاع بیش از یک میلیارد ریال برای راه اندازی و تجهیز این دفتر هزینه کرده است .

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها