از آنجا که طرح گردشگری با علائق ویژه با استقبال مواجه نشد در صورت موافقت رئیس سازمان میراث‌فرهنگی این طرح از برنامه‌های معاونت گردشگری حذف می‌شود.
کد خبر: ۳۳۲۶۱۷

به گزارش فارس،‌ سیدرضا موسوی؛ معاون گردشگری کشور افزود: طرح توریسم با علائق وی‍ژه با هدف تخصصی کردن سفر برای نخستین بار در کشور شکل گرفت، اما چندان با استقبال مواجه نشد و علت آن نیز این است که بیشترین هدف دفاتر خدمات مسافرتی به رغم داشتن مجوز بند "ب " بردن تور به خارج از کشور است.

وی تصریح کرد: با وجود فعالیت دو هزار و 500 دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری در سطح کشور اما تعداد گردشگران ورودی به کشور دو میلیون و 300 هزار نفر است که بیانگر تعدد دفاتر خدمات مسافرتی و فعالیت پایین آنها در حوزه ورود گردشگر است.

معاون گردشگری سازمان میراث‌فرهنگی تصریح کرد: طرح توریسم با علایق ویژه با هدف تخصصی کردن سفر شکل گرفت و بسیاری از دفاتر طرح توجیهی توریسم با علائق ویژه را نوشتند اما به ورود تورهای تخصصی توجهی نکردند و در عمل هیچ تور تخصصی به کشور وارد و یا در کشور برگزار نمی‌شود.

موسوی اظهار داشت: در این راستا در نشست مشترک شورای هماهنگی تشکل‌های مراکز اقامتی و کانون سراسری انجمن‌های صنفی دفاتر خدمات مسافرتی هوایی و جهانگردی کشور که در اوایل اردیبهشت ماه در شهر گرگان برگزار شد اعلام کردم که طرح توریسم با علائق ویژه را حذف خواهم کرد.

وی خاطرنشان کرد: دلایل و توجیهات خود را به منظور حذف این طرح برای ریاست سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌‌دستی و گردشگری مطرح کرده‌ام که در صورت موافقت وی طرح توریسم با علائق ویژه حذف خواهد شد.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها