در واقع احتمال این‌که در یک پرواز خطوط هوایی تجاری با بدشانسی مرگ روبه‌رو شویم یک در 9 میلیون است. البته اشتباهات زیادی در ارتفاع 33هزار پایی بالای زمین می‌تواند اتفاق بیفتد و اگر بدشانسی شما در حدی باشد که در حین مسافرت چنین چیزی اتفاق بیفتد، تصمیمی که می‌گیرید می‌تواند تفاوت بین مرگ و زندگی باشد. به خاطر داشته باشید حدود 95 درصد از سوانح هواپیماها نجات‌یافتگانی دارند. بنابراین چنانچه بدترین چیز اتفاق بیفتد، بدشانسی شما به بدی‌ای که فکر می‌کنید نخواهد بود.
کد خبر: ۳۳۲۲۵۴

به این صورت لباس بپوشید

شلوار بلند، کفش‌های راحت و محکم بنددار. البته ممکن است بخواهید در طول پرواز راحت باشید یا باکلاس به نظر آیید اما حرکت سریع در لاشه هواپیما با کفش‌های صندل یا پاشنه بلند مشکل است. لباس‌های گشاد و غیرساده همچنین این خطر را دارند که با درگیر شدن با موانعی در فضای محدود داخل هواپیما پاره شوند. اگر می‌دانید پرواز در مناطق سرد صورت می‌گیرد لباس مناسب به تن کنید و بالاتنه خود را با ژاکتی بپوشانید. لازم است در صورت سقوط برای نجات یافتن خود را گرم نگه دارید. حتی اگر احتیاجی به توجه به این مورد (سردی هوا) وجود نداشته باشد هر چه بیشتر پوشیده باشید هنگام برخورد با زمین کمتر دچار جراحات یا سوختگی‌های جدی می‌شوید. ارجحیت با لباس‌های پشمی و کتانی است زیرا کمتر در معرض خطر آتش‌سوزی هستند. هنگام پرواز بر فراز آب‌ها لباس پشمی بر کتانی برتری دارد زیرا پشم نسبت به کتان کمتر خاصیت عایق بودن خود را هنگام مرطوب شدن از دست می‌دهد.

صندلی‌های مناسبی برای خود بگیرید

در مراحل اولیه برخورد امکان نجات بیشتر است و نجات از یک سانحه سقوط بستگی به این دارد که با چه سرعتی از هواپیما خارج شوید. بهتر است صندلی‌هایی بگیرید که تا‌حد ممکن به در‌های خروجی نزدیک باشند و صندلی‌های ردیف میانی ارجحیت بیشتری دارند.

بعلاوه سعی کنید در بخش عقب هواپیما بنشینید. مسافرانی که در بخش دم هواپیما قرار می‌گیرند 40 درصد بیشتر از آنهایی که در ردیف‌های اولی نشسته‌اند شانس نجات دارند. کارت ایمنی پرواز را مطالعه کنید. به صحبت‌هایی که قبل از پرواز راجع به مسائل ایمنی می‌شود توجه نمایید. بله. همه اینها را قبلا شنیده‌اید و احتمالا هیچ‌گاه نیازی بدان پیدا نکرده‌اید، اما اگر در حین ارائه دستورالعمل‌های پیش از پرواز گوشی هدفون را روی گوش گذاشته‌اید یا به کارت ایمنی بی‌توجهی می‌کنید اطلاعاتی را از دست خواهید داد که در زمان واقعه سقوط برایتان حیاتی خواهند بود. فکر نکنید همه اینها را از قبل می‌دانید. هر نوع هواپیمایی دستورالعمل‌های ایمنی خاص خود را دارد. اگر در ردیفی که در خروج قرار دارد نشسته‌اید در را مورد بررسی قرار دهید و مطمئن شوید که در صورت نیاز قادر به باز کردن آن هستید. در شرایط معمولی مهمانداران پرواز در را باز خواهند کرد.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها