jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۳۱۸۱۲۷   ۲۹ اسفند ۱۳۸۸  |  ۱۴:۳۱

از بامداد فردا واریز می‌شود

180 لیتر بنزین در کارت‌های سوخت

سهمیه 180 لیتر بنزین بهاری از بامداد فردا - اول فروردین 1389 - در کارت‌های سوخت خودروها واریز می‌شود.

به گزارش ایسنا، طبق اعلام، تاکنون تصمیمی بر تغییر قیمت بنزین در سه ماه نخست سال آینده گرفته نشده است. بنابراین قیمت بنزین سهمیه‌ای لیتری 100 تومان، بنزین سوپر 150 تومان و بنزین آزاد لیتری 400 تومان خواهد بود.

یادآور می‌شود، براساس دستور رئیس‌جمهور و با هدف رفاه مردم در سفرهای نوروزی، ساعت 6 صبح دو روز پیش (27 اسفند) 80 لیتر بنزین به عنوان سهمیه نوروزی به کارت‌های سوخت واریز ‌شده است.

حال با توجه به سهمیه 180 لیتری در نظر گرفته شده برای فصل بهار، به نظر می‌رسد که سهمیه ماهانه بنزین در سال آینده به 20 لیتر کاهش به مقدار 60 لیتر تعیین شده است. البته تاکنون هیچ مقام رسمی این موضوع را تایید نکرده و وزیر نفت حتی از کاهش سهمیه بنزین اظهار بی‌اطلاعی کرده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

موضوع هزینه سند نقل‌ و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی یکی از گلایه‌های مهم مردم در سال‌های گذشته بوده است؛ این موضوع در حالی است که با میانداری مقامات پلیس راهور، افکار عمومی شناسنامه خودرو (برگ‌ سبز) صادره از سوی نیروی انتظامی را به عنوان سند خودرو کافی می‌دانند و از این نظر معتقدند هزینه دریافتی در دفاتر اسناد رسمی بابت ثبت رسمی نقل‌وانتقال خودرو، گران و بار مضاعفی بر دوش مردم به حساب می‌آید.

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چندی پیـش محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس در جریان حضور وزیرخارجه در صحن مجلس و پس از قانع نشدن نمایندگان از پاسخ‌های وزیرخارجه، در جملاتی به بیان ضرورت احیای دپیلماسی اقتصادی در این وزارتخانه کلیدی پرداخت و عنوان کرد: باید نام وزارت خارجه را تغییر دهیم و اگر نیاز است این کار را هم دنبال کنیم و نام آن را به وزارت خارجه و تجارت امور بین‌الملل تبدیل کنیم.

مسائل اقتصادی و منطقه‌ای در اولویت روابط تهران - مسکو

مسائل اقتصادی و منطقه‌ای در اولویت روابط تهران - مسکو

سفر رئیس‌مجلس ایران به روسیه ابعاد مختلفی دارد؛ یک بعدش به روابط دوجانبه ایران و روسیه مرتبط است به این معنا که دو کشور تمایل دارند روابط خود را در عرصه‌های مختلف به‌ویژه در حوزه‌های اقتصادی و همکاری‌های منطقه‌ای توسعه بخشند.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر