jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۳۱۷۳۱۸   ۲۵ اسفند ۱۳۸۸  |  ۱۱:۴۱

تهران 30 نماینده دارد اما یک سوم این نمایندگان تهران هیچ ملاقات مردمی ندارند و برای رفع مشکلات مردم در دفتر ملاقات مردمی حضور نمی‌یابند.

به گزارش خبرنگار جام جم آنلاین،شهر تهران به عنوان پایتخت کشور تنها شهری است که به علت جمعیت زیاد 30 نماینده  در مجلس شورای اسلامی دارد و در واقع فرستادن 30 نماینده به مجلس به دلیل آن است تا این نمایندگان بتوانند مشکلات مردم را رفع کنند.

نمایندگان تهران برای سهولت در کار مردم و رسیدگی به مشکلات آنان معمولاً در هفته حداقل یکبار در دفتر کارخود حضور یافته و با مردم ملاقات داشته و برای رفع مشکلات آنان مکاتباتی انجام می‌دهند.

البته نمایندگان تهران طوری تقسیم کار کرده‌اند که هر روز چند نماینده در ساختمان هفت طبقه ملاقات مردمی  مجلس شورای اسلامی حضور دارند ظاهرا حدود 10 نماینده تهران در طول سال جاری هیچ ملاقات مردمی نداشته و اصلاً برای دیدار با مردم و رسیدگی به مشکلات آنان در دفتر ملاقات مردمی حضور نمی‌یابند.این در حالی است که بقیه نمایندگان معمولا در طول هر ماه چهار روز در دفتر کار خود حضور داشته و بین 200 تا 400 نفر را ملاقات کرده و برای حل مشکلات آنان مکاتباتی را انجام می دهند.

به عنوان مثال در بهمن ماه امسال 8 نماینده تهران که اتفاقا از چهره‌های شاخص مجلس هم هستند، اصلا در دفتر ملاقات مردمی حضور نیافته و هیچ فردی را در مجلس ملاقات نکرده اند. البته برخی از نمایندگان تهران معتقدند ساز و کار اداری باید اصلاح شود مردم برای هر مشکل ساده نباید به مجلس مراجعه کنند.

عدم ملاقات مردمی از سوی یک سوم نمایندگان تهران باعث فشار کار به سایر نمایندگان مجلس شده است.

یوسف اسدی – خبرنگار جام جم آنلاین

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مساله FATF با ما چیست؟

مساله FATF با ما چیست؟

گروه ویژه اقدام مالی موسوم به اف‌ای‌تی‌اف یک سازمان بین‌الدولی است که توسط ایالات متحده آمریکا و متحدان آن (گروه هفت) در شهر پاریس و در سال ۱۹۸۹ میلادی پایه‌گذاری شد.

عراق خواهان تعادل سیاسی است

عراق خواهان تعادل سیاسی است

با توجه به شرایط خاص و ویژه‌ای که در آن آقای مصطفی الکاظمی به‌عنوان نخست‌ وزیر عراق انتخاب شد، باید به این نکته توجه داشت که وی به‌عنوان بالانس کننده میان نیروهای مؤثر در کشور عراق مطرح است.

تلاش آمریکا برای اجماع سیاسی علیه پرونده‌ هسته‌ای‌ ایران

تلاش آمریکا برای اجماع سیاسی علیه پرونده‌ هسته‌ای‌ ایران

خبرگزاری بلومبرگ خبر داده‌است مقامات آمریکایی پیش‌ نویس قطعنامه‌ای را تهیه کرده‌اند که هدف آن انتقاد از ایران به دلیل افزایش فعالیت‌های هسته‌ای است و از ایران می‌خواهد به طور کامل با بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی‌اتمی همکاری کند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر