jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۳۱۵۱۱۴   ۱۲ اسفند ۱۳۸۸  |  ۱۷:۰۷

نجات 79بازمانده از زیر آوار

تلفات زلزله شیلی افزایش یافت

نجات 79 بازمانده زلزله شیلی از زیر آوار، افزایش آمار تلفات به 800 کشته و تمدید مدت زمان منع رفت و آمد عمومی در این کشور از جمله تحولات مهم زمین لرزه شیلی به شمار می رود.

به گزارش مهر ، ماموران امداد 79 بازمانده را از ساختمان های ویران شده در شیلی خارج کرده و آنها را نجات دادند.

خبر دیگر اینکه آمار تلفات در نتیجه زلزله شیلی به 800 کشته رسید.همچنین سفیر شیلی در مکزیک روز سه شنبه برای نجات بازماندگان دست به دامن مقامات این کشور شد.

وی خواستار کمک دولت مکزیک به بازماندگان در زمینه پزشکی ، احداث پل های قابل حمل و نقل و تهیه تلفن های ماهواره ای شد.

در پی افزایش آمار تلفات زلزله شیلی ، مقامات این کشور برای برقراری نظم اجتماعی مدت زمان منع رفت و آمد عمومی را تمدید کردند.

دولت شیلی هزاران نیروی نظامی خود را برای جلوگیری از غارت اموال فروشگاه ها و خانه های زلزله دیده در بخش های مختلف شهر «کانسپسیون» مستقر کرده است.

روز شنبه زلزله ای با مقیاس 8.8 دهم ریشتر شهر کانسپسیون در 90 کیلومتری جنوب سانتیاگو پایتخت شیلی را لرزاند.

مؤسسه برنامه ریزی ژئولوژیکی آمریکا همچنین پیشتر گزارش داده بود که زمین لرزه سبب تخریب برخی ساختمان ها در سانتیاگو شده و بخش هایی از راههای شهر مسدود شده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هشدارهای مهم برای خانه تکانی

هشدارهای مهم برای خانه تکانی

به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و در این روزها تقریبا تمام زنان ایرانی بر اساس یک سنت بسیار پسندیده که به آن خانه تکانی گفته می‌شود، مشغول نظافت و پاکسازی منازل خواهند شد.

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

زلزله‌ ها هر ساله رخ می‌دهند و متاسفانه غیر از آثار منفی‌شان دستاوردی ندارند. از زلزله بم ۱۳۸۲ تا زلزله سی‌ سخت ۱۳۹۹ بسیار درس‌ها و آموخته‌هایی بودند که شوربختانه مورد توجه مدیران قرار نگرفته است.

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر