jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۳۱۵۰۴۷   ۱۲ اسفند ۱۳۸۸  |  ۱۰:۴۸

وزیر مسکن در جمع خبرنگاران:

متقاضیان مسکن ،خانه‌دار می‌شوند

علی نیکزاد سال 89 را سال شکوفایی مسکن در کشور نامید و گفت: به طور قطع در سال آینده در این حوزه اتفاق مبارکی خواهد افتاد که همه متقاضیان مسکن در کشور خانه دار می شوند.

به گزارش مهر ، وزیر مسکن و شهرسازی صبح چهارشنبه در حاشیه بازدید از پروژه های شهرستان پلدختر به خبرنگاران گفت: در حال حاضر 420 هزار واحد مسکن مهر شهری و روستایی در سراسر کشور پی ریزی شده است.

نیکزاد با مطلوب ارزیابی کردن روند پیشرفت مسکن مهر در کشور، یادآور شد: همچنین تاکنون بالغ بر دو هزار و 200 میلیارد تومان صرف پروژه های مسکن مهر در کشور شده است.

وی با اشاره به بهره برداری از 50 هزار واحد مسکن مهر در دهه فجر در سراسر کشور، عنوان کرد: این تعداد واحد مسکونی در بخش های مختلف مسکن مهر، مسکن مشارکتی، مسکن انبوه سازی و ... به بهره برداری رسید.

وزیر مسکن و شهرسازی دولت دهم همچنین با تاکید بر اینکه سال 89 سال شکوفایی مسکن مهر در کشور است، بیان داشت: به طور قطع در سال آینده در این حوزه اتفاق مبارکی خواهد افتاد که همه متقاضیان مسکن در کشور خانه دار می شوند.

نیکزاد از افزایش سقف تسهیلات مسکن مهر خبر داد و گفت: با تصمیم هیئت دولت در این زمینه تسهیلات 15 میلیونی به 20 میلیون و تسهیلات 20 میلیونی به 25 میلیون افزایش خواهد یافت.

وی نوید خبر خوش هیئت دولت در زمینه مسکن در سال آینده را داد و گفت: با حمایت و دستور رئیس جمهوری تصمیمی گرفته شده است که این خبر خوش به عنوان عیدی ملت در شب عید نوروز به همه مردم اعلام خواهد شد.

وزیر مسکن و شهرسازی بدون اشاره به جزئیات این خبر با تاکید بر اینکه این تصمیم در حال گذراندن مراحل نهایی خود است، خاطر نشان کرد: با اتخاذ این تصمیم دولت راه خانه دار شدن مردم تسهیل خواهد شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایان احتکار مسکن؟

پایان احتکار مسکن؟

نخستین مصوبه مجلس یازدهم که به‌طور مستقیم به مطالبات مردم اختصاص داشت، مربوط به مالیات بر خانه‌ های خالی (احتکار مسکن) و اصلاح قانون مالیات‌ ها در این زمینه بود.

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

موضوع هزینه سند نقل‌ و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی یکی از گلایه‌های مهم مردم در سال‌های گذشته بوده است؛ این موضوع در حالی است که با میانداری مقامات پلیس راهور، افکار عمومی شناسنامه خودرو (برگ‌ سبز) صادره از سوی نیروی انتظامی را به عنوان سند خودرو کافی می‌دانند و از این نظر معتقدند هزینه دریافتی در دفاتر اسناد رسمی بابت ثبت رسمی نقل‌وانتقال خودرو، گران و بار مضاعفی بر دوش مردم به حساب می‌آید.

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چندی پیـش محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس در جریان حضور وزیرخارجه در صحن مجلس و پس از قانع نشدن نمایندگان از پاسخ‌های وزیرخارجه، در جملاتی به بیان ضرورت احیای دپیلماسی اقتصادی در این وزارتخانه کلیدی پرداخت و عنوان کرد: باید نام وزارت خارجه را تغییر دهیم و اگر نیاز است این کار را هم دنبال کنیم و نام آن را به وزارت خارجه و تجارت امور بین‌الملل تبدیل کنیم.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر