برگزاری جشن عید قربان در عراق

صادرات کالا در مرز مهران تعطیل شد

ولی‌الله حیاتی فرماندار مهران گفت: به طور موقت کار صادرات کالا در مرز بین‌المللی مهران تعطیل شد.
کد خبر: ۲۹۶۶۱۰

فرماندار مهران امروز در گفتگو با فارس در ایلام اظهار داشت: این مهم به واسطه برگزاری جشن عید سعید قربان در کشور عراق اجرا می‌شود.

وی اضافه کرد: باتوجه به توافقات بعمل آمده با مقامات عراقی، فعالیت اقتصادی و تجاری بازارچه مرزی مهران به مناسبت عید سعید قربان از تاریخ ششم آذرماه به مدت 4 روز متوقف خواهد شد البته کار تردد زوار برقرار بوده و تنها مراودات تجاری مرز بین‌المللی مهران در مدت مذکور به طور موقت تعطیل خواهد شد.

این مسئول افزود: تعطیلی صدور کالا در مرز بین‌المللی مهران از امروز جمعه ششم آذرماه ماه آغاز شده و تا هفته آینده ادامه خواهد داشت.بر اساس توافق انجام شده با مسئولان عراقی مراودات تجاری ، مرز بین‌المللی مهران از هفته آینده فعالیت عادی خود را از سر خواهد گرفت.

فرماندار مهران گفت: تجار دو کشور می‌توانند از دوشنبه هفته آتی باردیگر فعالیت‌های تجاری خود را بر اساس روال گذشته شروع کنند. مرز بین‌المللی مهران به واسطه مشترکات فرهنگی و مذهبی مردم ساکن در دو طرف مرز ایران و عراق و همچنین نزدیکی به مرکز عراق از امنیت مطلوبی برخوردار است. این موقعیت استقبال تجار و زوار دو کشور ایران اسلامی و عراق را برای تردد در خروجی بین المللی مهران را دو چندان کرده است.

مرز بین‌المللی مهران در 90 کیلومتری جنوب استان ایلام قرار دارد.این خروجی پس از فروپاشی رژیم سابق عراق در سال 82 در استان ایلام بازگشایی شده و اکنون به عنوان کانون تردد زوار و صادرات کالا در کشور شناخته شده است.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها