jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۲۹۱۸۵۵   ۱۵ آبان ۱۳۸۸  |  ۱۳:۲۲

مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی‌اتمی:

تاسیسات فردو نگران‌کننده نیست

خبرگزاری رویترز از «وین» گزارش داد: محمد البرادعی مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی گفت که بازرسان سازمان ملل در نخستین بازرسی خود از تاسیسات غنی سازی هسته ای ایران در «فردو» در نزدیکی قم، هیچ چیز نگران کننده ای پیدا نکردند.

به گزارش رویترز ، البرادعی در مصاحبه با شبکه آمریکایی سی ان ان و نشریه نیویورک تایمز که روز گذشته (پنجشنبه) منتشر شد ، همچنین تصریح کرد که درصدد یافتن راه های مصالحه احتمالی برای پیشبرد روند یک پیش نویس توافقنامه همکاری هسته ای میان ایران و سه قدرت جهانی است.

نیویورک تایمز به نقل از البرادعی نوشت: یافته های اولیه بازرسان در سایت هسته ای «فردو» واقع در اعماق زمین در یک منطقه کوهستانی بیابانی نزدیک شهر قم حاوی هیچ چیز نگران کننده ای نیست.

البرادعی همچنین با اشاره به سخنان مقام های تهران که سایت یاد شده را مکانی احتیاطی برای برنامه هسته یی خوانده اند گفت: هدف از سایت قم، استفاده از آن به عنوان یک پناهگاه در زیر کوه برای حفاظت از برخی چیزهاست.

البرادعی در گفتگویی جداگانه به سی ان ان گفت: این سایت ، سوراخی در دل کوه است و هدف از آن یک «دفاع منفعلانه» از فناوری هسته ای است.

به گفته مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی ، بازرسان این آژانس در دیدار از سایت قم ، با «همکاری کاملا خوبی» مواجه شدند.

گزارش آتی آژانس درباره فعالیت های هسته ای ایران قرار است در اواسط نوامبر (آبان) منتشر شود.

ایرنا

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مشارکت گسترده و انتخاب اصلح، مکمل یکدیگرند

مشارکت گسترده و انتخاب اصلح، مکمل یکدیگرند

امروزه مشارکت مردم در صحنه انتخابات از مهمترین و متداول‌ترین نوع مشارکت سیاسی است. مقبولیت سیستم‌های مبتنی بر دموکراسی مدرن، اساسا به مشارکت‌ های مردمی که بیشتر در انتخابات معنا دارد مربوط می‌شود.

نباید دوباره معطل غرب شویم

نباید دوباره معطل غرب شویم

تحولاتی که در ارتباط با برنامه هسته‌ای ایران در روزهای اخیر در اروپا و با حمایت آمریکا در حال رخ دادن است عمدتا به‌دلیل موضع قاطع ایران در اجرای حرف قطعی است که مقام معظم رهبری اعلام کردند مبنی بر این‌که تا وقتی لغو تحریم‌ها به صورت کامل صورت نگیرد ما نیز به تعهدات برجامی خودمان باز نخواهیم گشت و فقط وقتی آمریکا به‌صورت عملی، تحریم‌ها را بردارد و این مساله راستی‌آزمایی شود آن زمان ایران هم حاضر است بار دیگر تعهدات برجامی خود را به‌صورت کامل اجرا کند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر