jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۹۱۲۸۴ ۱۰ آبان ۱۳۸۸  |  ۰۰:۰۴

گروه سلامت: دبیر دومین کنگره بین‌المللی راینولوژی گفت: جراحی در سنین نوجوانی زمانی توصیه می‌شود که جنبه درمانی داشته و مشکلات تنفسی حاد یا گرفتگی‌های بینی و عوارض بعدی بیماری در فرد بروز می‌کند که این عمل باید حتی‌المقدور با کمترین دستکاری انجام شود به طوری که به مراکز رشد بینی آسیبی وارد نشود. دکتر ابراهیم رزم‌پا، عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران در گفتگو با ایسنا تاکید کرد: عمل‌های زیبایی حتما باید بعد از سن بلوغ انجام شود چرا که پیش از آن مسائل رشدی و جسمی بینی در اولویت است، البته بعد از سن بلوغ و رشد کامل بینی نیز شرایط دیگری از جمله مسائل روحی و وضعیت روانی بیمار و آمادگی او برای جراحی مهم‌ترین مساله است.

وی گفت: شایع‌ترین عارضه جراحی‌های بینی در سنین 16‌تا 30 سال است که در برخی موارد این جراحی نیاز به جراحی مجدد برای بیمار دارد. این مورد نیز در اکثریت موارد با مراجعه به متخصص باتجربه و درک کامل بیمار از خواسته خود و موقعیت پزشک، همچنین درک پزشک از نیاز بیمار قابل‌پیشگیری است.

شایان ذکر است، به بیماران توصیه می‌شود از الگوبرداری‌ها، طراحی و کشیدن تصویر از بینی برای بعد از عمل خودداری کنند چرا که مهم‌ترین مساله در داشتن بینی زیبا این است که پس از جراحی با چهره فرد تناسب داشته و حالت طبیعی داشته باشد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
کنترل کرونا با تشویق و تنبیه

کنترل کرونا با تشویق و تنبیه

نقش‎ها را باید جدی گرفت. اگر می‎‌خواهیم پروتکل‎های بهداشتی مقابله با بیماری کرونا رعایت شود، آمار ابتلا به بیماری کاهش پیدا کند یا کمک کنیم آمار مرگ و میر کم شود، باید هر کسی نقش خود را درست انجام دهد.

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

دقیقاً 10سال پیش، رهبر معظم انقلاب با اشراف کامل از شرایط محیطی و محاطی کشور و آگاهی از آینده جامعه، مهم‌ترین مسأله روز اقتصادی را شیوه مصرف آحاد مردم ومسؤولان و راه برون‌رفت از مشکلات پیش‌رو را صرفه‌جویی عمومی و اصلاح الگوی مصرف دانستند و بر این اساس، شعار سال 88 را «حرکت به سمت اصلاح الگوی مصرف» نام نهادند و فرمودند: «من آنچه را که می‌خواهم در این برهه عرض کنم این است که ملت عزیز جداً از اسراف و زیاده‌روی پرهیز کنند. چون وضع جامعه ما از لحاظ مصرف، وضع خوبی ندارد...عادت‌های ما، سنت‌های ما، روش‌های غلطی که از این و آن یاد گرفته‌ایم، ما را سوق داده است به زیاده‌‌روی در مصرف به نحو اسراف. یک نسبتی باید در جامعه میان تولید و مصرف وجود داشته باشد. امروز در کشور ما اینجوری نیست.»

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر