jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۲۸۹۲۰۵   ۰۳ آبان ۱۳۸۸  |  ۱۳:۱۶

رئیس ستاد مدیریت حمل و نقل:

سبدسوخت هفته‌آینده تصویب می‌شود

مشاور رئیس جمهور و رئیس ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور گفت: سبد سوخت وسایل نقلیه تا پایان هفته آینده به تصویب نهایی می رسد.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از واحد مرکزی خبر، محمد رویانیان افزود: در این روزها کار کارشناسی تعیین سهم درصد حامل های سبد سوختی به پایان می رسد و تا پایان هفته آینده نیز این طرح در جلسه هیئت ویژه نمایندگان رئیس جمهور به تصویب نهایی خواهد رسید.

وی پیشتر پایان مهر را برای تصویب نهایی سبد سوخت وسایل نقلیه اعلام کرده بود.

سبد سوخت وسایل نقلیه شامل حامل های بنزین، گازوئیل، گاز طبیعی فشرده(CNG) و گاز مایع (LPG) و سوخت هیبریدی (سوخت مرکب از برق و گاز یا برق و بنزین) است.

کارشناسان ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور معتقدند سبد سوختی باید متشکل از 55 درصد بنزین ،30 درصد سی ان جی و حداقل 2 درصد ال پی جی و سوخت هیبریدی باشد.

کارشناسان وزارت نفت نیز معتقدند این سبد باید متشکل از 65 درصد بنزین ، 8 درصد سی ان جی وحداکثر یک درصد ال پی جی وسوخت هیبریدی باشد.

ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور همچنین بر استفاده از سوخت گازوئیل استاندارد در وسایل نقلیه سبک تاکید دارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

موضوع هزینه سند نقل‌ و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی یکی از گلایه‌های مهم مردم در سال‌های گذشته بوده است؛ این موضوع در حالی است که با میانداری مقامات پلیس راهور، افکار عمومی شناسنامه خودرو (برگ‌ سبز) صادره از سوی نیروی انتظامی را به عنوان سند خودرو کافی می‌دانند و از این نظر معتقدند هزینه دریافتی در دفاتر اسناد رسمی بابت ثبت رسمی نقل‌وانتقال خودرو، گران و بار مضاعفی بر دوش مردم به حساب می‌آید.

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چندی پیـش محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس در جریان حضور وزیرخارجه در صحن مجلس و پس از قانع نشدن نمایندگان از پاسخ‌های وزیرخارجه، در جملاتی به بیان ضرورت احیای دپیلماسی اقتصادی در این وزارتخانه کلیدی پرداخت و عنوان کرد: باید نام وزارت خارجه را تغییر دهیم و اگر نیاز است این کار را هم دنبال کنیم و نام آن را به وزارت خارجه و تجارت امور بین‌الملل تبدیل کنیم.

مسائل اقتصادی و منطقه‌ای در اولویت روابط تهران - مسکو

مسائل اقتصادی و منطقه‌ای در اولویت روابط تهران - مسکو

سفر رئیس‌مجلس ایران به روسیه ابعاد مختلفی دارد؛ یک بعدش به روابط دوجانبه ایران و روسیه مرتبط است به این معنا که دو کشور تمایل دارند روابط خود را در عرصه‌های مختلف به‌ویژه در حوزه‌های اقتصادی و همکاری‌های منطقه‌ای توسعه بخشند.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر