jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۷۹۸۴   ۲۸ مهر ۱۳۸۸  |  ۱۴:۰۰

رئیس مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت از بررسی اعتبار مدارک تحصیلی دانشگاه های کشور فیلیپین در گروه علوم پزشکی خبر داد و گفت: وضعیت آموزشی فیلیپین برای تحصیل در رشته های علوم پزشکی مطلوب نیست احتمال می رود مدارک این کشور فاقد اعتبار اعلام شود.

دکتر غلامرضا حسن زاده در گفتگو با مهر افزود: طبعاً مدارک تحصیلی کشورهایی که از نظر وضعیت آموزش پزشکی در سطح پایینی قرار دارند در زمان ارزشیابی با مشکلاتی مواجه می شود.

وی اضافه کرد: در حال حاضر در حال بررسی وضعیت آموزش پزشکی در کشور فیلیپین هستیم و احتمال دارد با توجه به نامطلوب بودن وضعیت آموزش پزشکی در دانشگاههای این کشور، اعتبار مدارک این کشور از درجه اعتبار ساقط شود.

حسن زاده با اشاره به وضعیت اعتبار مدارک تحصیلی دانشگاه های بی کیفیت خارجی گفت: بر اساس تصمیم شورای عالی ارزشیابی، مدارک تحصیلی دانشگاه های کشور اوکراین و ارمنستان از سال 2010 در گروه علوم پزشکی از درجه اعتبار ساقط است.

رئیس مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت گفت: وضعیت کیفیت آموزشی ، دانشگاه های خارجی در گروه پزشکی به طور جدی در حال بررسی است و این مسئله در ارزشیابی مدارک ناشی از این دانشگاهها موثر خواهد بود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
گردش بیشتر جهش بیشتر

گردش بیشتر جهش بیشتر

شرایطی که امروز در کشور شاهد آن هستیم، بدون شک نشان‌دهنده وجود و گسترش ویروس جهش‌ یافته انگلیسی است؛ آن‌قدر که در آزمایش‌های جدیدی که انجام می‌دهیم، غالب بودن سویه انگلیسی ویروس درنتیجه آنها کاملا مشهود و مشخص است؛ اتفاقی که متاسفانه با مدیریت نادرست و تصمیمات بسیار نابخردانه در ستاد کرونا اتفاق افتاد و موجب شد ویروس جهش‌یافته در تمام کشور شیوع پیدا کند و همه شهرها را در بربگیرد.

همچنان خوشبین نیستیم

همچنان خوشبین نیستیم

بعد از برگزاری چند جلسه از مذاکرات کمیسیون برجام باید گفت که همچنان برای خوشبینی نسبت به ثمربخش بودن این مذاکرات زود است و ما مثل گذشته خوشبین نیستیم.

بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

این روزها، روزهای سختی است. روزهایی که برگشتیم به محدودیت‌های پاییز ۱۳۹۹. روزهایی که آژیر قرمز کرونا یک‌بار دیگر در سراسر کشور به صدا در آمده است اما این بار سخت‌تر و نگران‌کننده‌تر. ابتلاها خانوادگی و سرعت انتقال بالا رفته است.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر