jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۷۸۳۷ ۲۵ مهر ۱۳۸۸  |  ۰۰:۰۲

ایسنا: رومن پولانسکی، کارگردان لهستانی که هم‌اینک در زندان شهر «زوریخ» کشور سوئیس به سر می‌برد، با همکاری «رابرت هریس» خالق کتاب و فیلمنامه «روح»، مراحل فنی فیلم اخیر خود «روح» را به انجام می‌رساند. هریس نویسنده رمان‌های تاریخی چون «سرزمین پدری» اخیرا اعلام کرده است، پولانسکی جزئیات فنی و آماده‌سازی فیلم جدیدش را از سلول خود به وی اطلاع می‌دهد تا آن را برای نخستین نمایش جهانی در جشنواره‌ فیلم برلین در فوریه (بهمن) آماده کند.

«همدست»‌های ردفورد شناخته شدند

مهر: جاستین لانگ، تام ویلیکینسن، ایوان ریچل وود و کوین کلاین به جمع بازیگران درام تاریخی «همدست» پیوستند که رابرت ردفورد آن را براساس داستان ترور آبراهام لینکلن می‌سازد. هالیوود ریپورتر اعلام کرد، ردفورد که آخرین بار روی صندلی کارگردانی «شیرها برای بره‌ها» نشسته، «همدست» را با فیلمنامه جیمز سالومون، نویسنده آمریکایی می‌سازد و رابین رایت پن در آن نقش مری سورات را بازی می‌کند؛ تنها زنی که در گروه توطئه‌کننده برای قتل رئیس‌جمهوری وقت ایالات متحده مشارکت داشت.

فرانسه و ایتالیا باهم انیمیشن می‌سازند

فارس: صنعت سینمای فرانسه با کمک‌ همکاران ایتالیایی خود، قصد تولید یک فیلم سینمایی و یک مجموعه تلویزیونی را دارد که قصه‌ای مشابه خواهند داشت.این مجموعه تلویزیونی و فیلم سینمایی «داوینچی بل‌ها» نام دارد. شرکت فرانسوی «مون اسکوپ» که متخصص ساخت انیمیشن است، برای تولید انیمیشن جدید خود از همکاری شرکت ایتالیایی«نیو نتوورک» بهره می‌گیرد و انیمیشن «داوینچی بل‌ها» به صورت دو بعدی و سنتی تهیه می‌شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

یکی از سیاست‌های مهم مدیریتی سال‌های اخیر سازمان صدا و سیما، اهتمام ویژه به رشد، تربیت و به‌کارگیری ظرفیت عظیم نیروهای جوان و پرنشاط انقلابی در سطوح مختلف رسانه ملی است.

نقش قدرت بازدارندگی ایران

نقش قدرت بازدارندگی ایران

چند ماه قبل اقدام جمهوری اسلامی ایران در توقیف کشتی انگلیسی پس از توقیف محموله نفتی ایران در جبل الطارق، آن‌هم در حالی که ناوهای نظامی آمریکا و انگلیس در منطقه بودند به دشمن ثابت کرد در قبال مداخلات آنها منفعل نخواهیم بود و قاطعانه در مقابلشان خواهیم ایستاد، این درسی است که آمریکا نیز از آن عبرت گرفته است.

صد حیف ...

صد حیف ...

هر قدر به روزهای پایانی نزدیک‌تر شدیم، دلهره‌ای محکم‌تر وجودم را چنگ زد. شبیه کودکی بودم که به اضطراب جدایی دچار شده، شبیه کسی که همه عزمش را جزم کرده برای مهاجرت، اما نگاه منتظری در سالن ترانزیت فرودگاه ته دلش را خالی می‌کند ... شبیهِ شبیه هیچ کس ...

عملیات عجیب

عملیات عجیب

خاطره ای که من نقل می کنم از یکی از دوستان ما به نام امیر سرتیپ ایرج عصاره است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر