jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۲۸۷۷۲   ۱۷ شهريور ۱۳۸۲  |  ۲۱:۵۸

فعالان بورس اوراق بهادار تهران از روند روبه کاهش شاخص سهام تا اوایل مهر ماه امسال خبر دادند.

در معاملات روز دوشنبه بورس تهران 10میلیون و 970هزار سهم به ارزش 66میلیارد و 992میلیون ریال داد و ستد شد. شاخص کل پایانی معاملات روز جاری در بورس اوراق بهادار تهران 285 ، شاخص تالار اصلی 297 و شاخص تالار فرعی با 182واحد کاهش روبه رو شد. در معالات صورت گرفته روز دوشنبه بورس اوراق بهادار تهران ، نرخ سهام شرکتهای سرمایه گذاری پس از چند روز نوسان ، حالت تعادل به خود گرفت . براساس این گزارش ، سهام شرکتهای سیمانی و خودروساز با کاهش و سهام شرکتهای دارویی با افزایش قیمت روبه رو شد. در معاملات روز جاری ، سهام 46 شرکت با افزایش ، 90شرکت با کاهش و 24 شرکت نیز بدون تغییر قیمتی معامله شد. در معاملات روز جاری ، سهام 160 شرکت خرید و فروش شد.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایان احتکار مسکن؟

پایان احتکار مسکن؟

نخستین مصوبه مجلس یازدهم که به‌طور مستقیم به مطالبات مردم اختصاص داشت، مربوط به مالیات بر خانه‌ های خالی (احتکار مسکن) و اصلاح قانون مالیات‌ ها در این زمینه بود.

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

موضوع هزینه سند نقل‌ و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی یکی از گلایه‌های مهم مردم در سال‌های گذشته بوده است؛ این موضوع در حالی است که با میانداری مقامات پلیس راهور، افکار عمومی شناسنامه خودرو (برگ‌ سبز) صادره از سوی نیروی انتظامی را به عنوان سند خودرو کافی می‌دانند و از این نظر معتقدند هزینه دریافتی در دفاتر اسناد رسمی بابت ثبت رسمی نقل‌وانتقال خودرو، گران و بار مضاعفی بر دوش مردم به حساب می‌آید.

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چندی پیـش محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس در جریان حضور وزیرخارجه در صحن مجلس و پس از قانع نشدن نمایندگان از پاسخ‌های وزیرخارجه، در جملاتی به بیان ضرورت احیای دپیلماسی اقتصادی در این وزارتخانه کلیدی پرداخت و عنوان کرد: باید نام وزارت خارجه را تغییر دهیم و اگر نیاز است این کار را هم دنبال کنیم و نام آن را به وزارت خارجه و تجارت امور بین‌الملل تبدیل کنیم.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر