jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۲۸۷۶۸۵ ۲۶ مهر ۱۳۸۸  |  ۲۲:۴۲

پلیس آگاهی جزیره کیش با بررسی اسناد و مدارک موفق به کشف اختلاس میلیاردی در یکی از شعب بانک‌ها و دستگیری متهم شد.

به گزارش ایسنا، سرهنگ اکرمی رییس پلیس آگاهی جزیره کیش با بیان این خبر، افزود: در پی کسب اخبار و اطلاعاتی مبنی بر اختلاس در یکی از شعب بانک‌ها با توجه به اهمیت موضوع اکیپ زبده‌ای از کارآگاهان مبارزه با جرایم اقتصادی وارد عمل شدند و موضوع را پیگیری و با بررسی اسناد و مدارک و تحقیقات اولیه در این خصوص مشخص شد که کارمند یکی از شعب با سوءاستفاده از موقعیت شغلی خود مبالغ زیادی را به نفع خود برداشت کرده است. کارآگاهان پس از هماهنگی‌های لازم اقدام به شناسایی و دستیگری متهمه با هویت «ن ر» کردند.

وی افزود: پس از دستگیری و انتقال متهمه به اداره آگاهی، وی در تحقیقات اولیه منکر موضوع اختلاس شد و چون اختلاس به طرز ماهرانه‌ای با سندسازی صورت گرفته بود، انجام آن را به یکی از همکاران خود نسبت می‌داد. اما کارآگاهان با ارائه اسناد و مدارکی که ثابت می‌کرد، انجام اختلاس توسط فرد دستگیر شده صورت گرفته راه انکار را بر وی بستند و وی ناچار به بزه انتسابی اقرار و اظهار کرد که چون راغب زندگی بهتر بودم و از عواقب اختلاس اطلاعی نداشتم، طی دو مرحله مبلغ یک میلیارد و دویست میلیون ریال را با ترفندی خاص از بانک خارج و با تنظیم سند و مدرک جوری وانمود کردم که یکی از همکارانم مرتکب این عمل شده، اما موفق نشده و نهایتا اسیر دقت کارآگاهان شدم.

به گزارش اداره اجتماعی پلیس آگاهی ناجا، سرهنگ اکرمی گفت: در خاتمه مبلغ اختلاس شده توسط متهم به بانک مسترد شد، اما پرونده‌ کماکان در دادگستری عمومی جزیره کیش باز و تحت بررسی و پیگرد قضایی است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
داستان دستبند و داس

داستان دستبند و داس

راضیه غفاری در رابطه با قتل رومینا اشرفی یادداشتی در اختیار جام جم قرار داده که در ادامه می خوانید.

جای خالی نشاط

جای خالی نشاط

خشونت، زاییده ده‌ها عامل مختلف است و یك جامعه به خودی خود خشونت تولید نمی‌كند. یعنی مجموعه عواملی دست به دست می‌دهند تا خشونت تولید شده و در پی آن گاهی قتل و نزاع در جامعه رخ دهد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر