jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۷۴۰۳ ۲۳ مهر ۱۳۸۸  |  ۰۰:۰۴

گروه سلامت: مدیر گروه رشته تکنولوژی فرآورده‌های شیلاتی شمال کشور با اشاره به جلبک‌های دریایی به عنوان غذای کامل که حاوی مقادیر قابل توجهی از اسیدهای آمینه، ویتامین‌ها و مواد معدنی است، اظهار کرد: متاسفانه به رغم وجود تنوع‌زیستی که در کشور داریم، اما این نوع غذا برای مردم ما چندان شناخته شده نیست. دکتر نائره بشارتی در آستانه روز جهانی غذا ( 24 مهر) در گفتگو با مهر بر استفاده از شیوه‌های نوین به منظور مصرف آبزیان در برنامه غذایی افراد تاکید کرد و گفت: صرف غذاهای آماده، ساندویچ‌ها و فست‌فودها، مصرف انواع تنقلات مانند پفک برای کودکان و میان وعده‌های غذایی برای رفع گرسنگی در محل کار، این روزها عادی شده است. این در حالی است که نتایج تمامی تحقیقات جهانی بر استفاده از آبزیان برای تامین گروه‌های اصلی مواد غذایی تاکید دارد.

مدیر گروه رشته تکنولوژی فرآورده‌های شیلاتی شمال کشور با عنوان این مطلب که نباید ماهیان را تنها گروه خوراکی آبزیان دانست، افزود: با توجه به پایین بودن سرانه مصرف آبزیان در کشور شاید یکی از بهترین شیوه‌های گسترش مصرف آبزیان، توجه بیشتر به مصرف گیاهان دریایی خصوصا جلبک‌های خوراکی است.

بشارتی با اشاره به اینکه قدمت و سابقه شناخت و استفاده از جلبک‌های دریایی به عنوان منابع پر ارزش موادغذایی به 900 سال قبل از میلاد باز می گردد، گفت: قرن‌ها است جلبک‌های دریایی در کشورهای ساحلی نظیر ژاپن، چین، کره، سوئد، نروژ، ایرلند و بسیاری از کشورهای دیگر به عنوان یک غذای مفید و کامل مورد استفاده قرار می گیرد و امروزه حتی در برخی کشور های اروپایی و آمریکایی نیز بهره‌مندی از مزایای بی‌شمار تغذیه‌ای این جلبک‌ها از طریق مکمل‌های غذایی و رژیمی مرسوم شده است.

این متخصص هیدروشیمی ادامه داد: در بین انواع جلبک‌های دریایی که بالغ بر 180گونه است، نوع خاصی به نام «کلرلا» به دلیل آن‌که حاوی مقادیر قابل توجهی از اسیدهای آمینه، ویتامین‌ها، مواد معدنی، اسیدهای چرب، فیبر، کلروفیل و پروتئین است مورد توجه پژوهشگران و محققان قرار گرفته، ولی متاسفانه در کشور ما به رغم وجود تنوع زیستی، چندان شناخته شده نیست و شاید تنها راه بهره‌مندی مردم از مزایای تغذیه‌ای کلرلا، استفاده از مکمل های غذایی و رژیمی است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عملیات عجیب

عملیات عجیب

خاطره ای که من نقل می کنم از یکی از دوستان ما به نام امیر سرتیپ ایرج عصاره است.

وداع با ماه عزیز

وداع با ماه عزیز

ماه مبارک رمضان که تمام می شود به خاطر ویژگی‌هایش با آن «خداحافظی» می‌کنیم. هرکسی که در این ماه مبارک با شرایطی روزه گرفته که در رساله‌های عملیه آمده، ان‌شاءا... از همگان قبول است، زیرا خداوند اساس شریعت را بر سهل بودن نهاده است.

مردمانی 80 سال در قرنطینه

مردمانی 80 سال در قرنطینه

می‌دانی حلما... من قول می‌دهم... من قول می‌دهم یک روز بعد از نماز ظهر، روی تخته سنگ‌های روبه‌روی مسجد الاقصی می‌گویم بنشین و می‌دوم از ابوطاریج برایت فالوده می‌خرم با شربت سیب‌های ترش وحشی و آبلیمو ...

پیک امید پویانمایی

پیک امید پویانمایی

فیلم های پویانمایی ایرانی از جمله آثار پرمخاطب سامانه های اینترنتی نمایش فیلم هستند و تماشاگران با نظرات مثبت، میزان رضایتمندی خود را از این کارها اعلام می کنند.

آتش غفلت در جنگل

آتش غفلت در جنگل

حجم بالای بارندگی‌های چند هفته گذشته باعث افزایش رویش علف‌های هرز در جنگل‌های مختلف ایران شده‌است.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر

پیشخوان

بیشتر