jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۲۸۷۲۹۵   ۲۵ مهر ۱۳۸۸  |  ۱۰:۴۳

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با صدور نامه ای به رئیس جمهور خواستار توجه دکتر احمدی نژاد به بحران مالی پیش روی شرکت های تولیدی و توزیعی دارو در اثر کمبود نقدینگی شد.

به گزارش مهر ، دکتر شهاب الدین صدر در نامه ای به محمود احمدی نژاد، وضعیت مطالبات شرکتهای تولیدی و توزیعی دارو در کشور را مورد توجه قرار داده است.

در این نامه آمده است که کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بررسی موضوع و مذاکره با مدیران شرکت های توزیعی دارو و مشکلات موجود آنان متوجه شده که مطالبات این شرکت ها از واحدها و مراکز پزشکی بخش دولتی حدود سه هزار و 322 میلیارد ریال اعلام شده است.

در بخش دیگری از نامه صدر به احمدی نژاد عنوان شده است که چون واحدهای توزیعی دارو ، داروهای مورد نیاز پخش خود را از کارخانجات تولیدی داروسازی داخلی تامین می نمایند، موضوع طلب شرکتهای تولیدی داروسازی و نیز تهیه مواد اولیه و سایر مواد مورد نیاز آنان به علت عدم نقدینگی در آینده نزدیک مشکلات زیادی را در تامین داروهای مورد نیاز به وجود آورده و ادامه حیات شرکتهای مشروحه تولیدی و توزیعی دارو را با چالشهای جدی روبرو خواهد کرد.

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در این نامه به رئیس جمهور گفته است که نظر به اینکه در گذشته نیز این موضوع به حضور شما اعلام و چگونگی امر تولید و توزیع دارو جهت درمان بیماران نیازمند و مخاطرات کمبود آن بیان شده است، خواهشمند است دستور فرمایید موضوع مطروحه به صورت آنی مورد اقدام عاجل قرار گیرد تا در امر درمان بیماران خللی ایجاد نشود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
بورس و دولت سیزدهم

بورس و دولت سیزدهم

بازار سهام، بازار هوشمندی است که می‌تواند اتفاقات سیاسی را قبل از به وقوع پیوستن پیش‌بینی و بر اساس احتمالات به رخدادهای آن نظیر انتخابات واکنش نشان دهد.

قانون جدید چک و افزایش امنیت اقتصادی

قانون جدید چک و افزایش امنیت اقتصادی

قانون جدید صدور چک در آبان سال1397 به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید و طبق قانون به علت آماده نبودن همه زیرساخت‌ ها و ضوابط و آیین‌ نامه‌ های اجرایی مربوط به برخی قسمت‌های قانون، اجرای آن به سه بازه زمانی تقسیم و به بانک مرکزی فرصت داده شد از تاریخ آذر سال 97 تا آذر سال 99 قانون جدید چک را به صورت کامل اجرایی کند.

گفتگو

بیشتر
تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

گفت‌وگو با مهدی هدایت، مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس درباره سرنوشت مسکن مهر و طرح اقدام ملی مسکن

تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

پیشنهاد سردبیر بیشتر