jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۲۸۷۲۹۵ ۲۵ مهر ۱۳۸۸  |  ۱۰:۴۳

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با صدور نامه ای به رئیس جمهور خواستار توجه دکتر احمدی نژاد به بحران مالی پیش روی شرکت های تولیدی و توزیعی دارو در اثر کمبود نقدینگی شد.

به گزارش مهر ، دکتر شهاب الدین صدر در نامه ای به محمود احمدی نژاد، وضعیت مطالبات شرکتهای تولیدی و توزیعی دارو در کشور را مورد توجه قرار داده است.

در این نامه آمده است که کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بررسی موضوع و مذاکره با مدیران شرکت های توزیعی دارو و مشکلات موجود آنان متوجه شده که مطالبات این شرکت ها از واحدها و مراکز پزشکی بخش دولتی حدود سه هزار و 322 میلیارد ریال اعلام شده است.

در بخش دیگری از نامه صدر به احمدی نژاد عنوان شده است که چون واحدهای توزیعی دارو ، داروهای مورد نیاز پخش خود را از کارخانجات تولیدی داروسازی داخلی تامین می نمایند، موضوع طلب شرکتهای تولیدی داروسازی و نیز تهیه مواد اولیه و سایر مواد مورد نیاز آنان به علت عدم نقدینگی در آینده نزدیک مشکلات زیادی را در تامین داروهای مورد نیاز به وجود آورده و ادامه حیات شرکتهای مشروحه تولیدی و توزیعی دارو را با چالشهای جدی روبرو خواهد کرد.

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در این نامه به رئیس جمهور گفته است که نظر به اینکه در گذشته نیز این موضوع به حضور شما اعلام و چگونگی امر تولید و توزیع دارو جهت درمان بیماران نیازمند و مخاطرات کمبود آن بیان شده است، خواهشمند است دستور فرمایید موضوع مطروحه به صورت آنی مورد اقدام عاجل قرار گیرد تا در امر درمان بیماران خللی ایجاد نشود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سیاست اقتصادی روحانی همان روش احمدی نژاد است

سیاست اقتصادی روحانی همان روش احمدی نژاد است

یک کارشناس اقتصادی در یادداشتی در جام جم آنلاین نوشت: دولت آقای روحانی از لحاظ تفکر دو دولت کاملا متفاوت بودند ولی ما در حوزه اقتصاد شاهد سیاست هایی کاملا یکسان با آثار مشابه بودیم.

اعزام نفتکش به ونزوئلا، تابوشکنی بود

اعزام نفتکش به ونزوئلا، تابوشکنی بود

محمدعلی خطیبی، نماینده پیشین ایران در اوپک در یادداشتی برای جام جم آنلاین درباره نفتکش های سوخت‌رسان ایران در حال ورود به آب‌های ونزوئلا، نوشت: در صورت مزاحمت برای نفتکش های ایران، هم در خلیج فارس هم در خارج از این حوزه توان پاسخگویی وجود دارد.

كرونا، نرخ ارز و آینده بورس

كرونا، نرخ ارز و آینده بورس

نقدینگی لجام‌گسیخته، قیمت سوخت (بنزین و گازوئیل) و نرخ ارز را شاید بتوان سه متغیر راهبردی در اقتصاد ایران دانست كه تغییر و تلاطم در هركدام به‌تنهایی می‌تواند سایر بخش‌های اقتصاد ایران را به‌شدت متأثر کند.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر